АКТУАЛЬНО

У Шевтонському монастирі в Бельгії завершилася III сесія Собору Паризької єпархії УГКЦ

Неділя, 31 січня 2016, 18:17
Відповідно до декрету правлячого архиєрея Паризької єпархії, 28-30 січня 2016 року в Шевтонському монастирі (Бельгія) відбулася ІІІ сесія Собору єпархії Святого Володимира для Франції, Бельгії, Нідерландів, Люксембургу та Швейцарії на тему “Душпастирське планування Паризької єпархії УГКЦ”.

Метою собору, котрий відбувався під головуванням владики Бориса (Ґудзяка), було визначити 10 елементів стратегічного плану розвитку єпархії до 2020 року згідно із документом УГКЦ “Жива парафія – місце зустрічі з живим Христом”, щоб долі сформулювати 10 конкретних завдань для розвитку кожного із цих елементів (таким чином, єпархія отримає 100 завдань для свого розвитку протягом чотирьох наступних років).

В основу побудови цього плану було покладено методологію експертів із США, гостей собору Чака Нюбекера та Гая Камарати, згідно з якою елементи стратегічного плану визначалися шляхом поетапного кількаразового внесення делегатами пропозицій, їх узагальнення та кінцевим таємним голосуваннням.

У програму собору також входило вивчення біблійного погляду на планування, чим керував о.Юрій Щурко (Німеччина), з’ясування місії єпархії ad extra під проводом дияк. Алоїса Буха (Німеччина, учасника нещодавнього Папського Синоду з питань сім’ї), п. Фердинанда Бреннінкмейєра (Австрія) та п. Поля Веннекеса (Нідерланди). У зв`язку із Роком милосердя увагу учасників собору також було присвячено проблемі алкозалежності, про що доповідав п. Юрій Тарнавський (Канада), та питанню допомоги безпритульним, про що доповідав о. Олег Федоренко (Україна).

Важливим елементом єпархіального собору була спільна молитва: Вечірня, Утреня, а також Божественна Літургія, котру у співслужінні усього єпархіяльного духовенства очолював владика Борис. Проповіді виголошували о. Назар Заторський (Швейцарія) та о. Ігор Наконечний (Бельгія) – єпархіальний координатор Стратегії 2020. Учасники собору визнали важливість молитви для реалізації стратегічного плану єпархії та стараннями о. Адама Фіґурека (Бельгія) отримали важливий інструмент для цього – вервиці, поблагословлені Папою Франциском спеціально для учасників собору.

У соборі взяли участь 54 делегати, зокрема, єпископ, 20 священиків (в т.ч. протосинкел єпархії прот. Михайло Романюк, судовий вікарій о. Іван Дуфанець, настоятель монастиря редемптористів о. Олег Зимак ), 5 дияконів, монахиня, 25 мирян. Наймолодшому “учаснику” собору – менше року (Марко Лещинський з Франції), вік найстаршого перевищив 74 (п. Богдан Дибайло з Бельгії). Крім того, на соборі були присутні 8 гостей  з України, інших країн Європи та Америки. Попри насичену програму було багато можливостей для особистого знайомства та цікавого спілкування, адже це був перший собор Паризької єпархії, котрий зібрав представників усіх без винятку п’яти країн єпархії – Франції, Бельгії, Нідерландів, Швейцарії та Люксембургу.

На соборі також було анонсовано номінацію о. Володимира Нестеренка на єпархіального сповідника з особливими повноваженнями щодо відпущення гріхів, наданими Римським апостольським престолом з нагоди року Божого милосердя.

Собор завершився прийняттям резолюцій, котрі незабаром будуть оприлюднені.

ugcc.fr

ПУБЛІКАЦІЇ

Отець Кирило Селецький – засновник двох монаших спільнот, першого захоронку в Україні, борець з алкоголізмом та просвітитель українців22 вересня

У 2018 році Українська Греко-Католицька Церква відзначає 100-річчя від дня смерті визначного священика Перемиської єпархії о.Кирила...

МЕДІА
Prev Next