АКТУАЛЬНО

У соборі Святої Софії у Римі перебуває ікона Розп'яття Спасителя із Зарваниці

Вівторок, 26 березня 2019, 14:21
У суботу, 23 березня, до собору Святої Софії у Римі прибула для почитання копія чудотворної ікони Розп'яття Спасителя із Зарваниці. У неділю перед нею громада молилася Хресну дорогу за Україну.

Перед тим відбувся обхід з іконою довкола церкви. У моліннях узяли участь учні школи «Свята Софія», українська молодь, яка навчається та проживає в Римі, монаші чини та згромадження, священики собору, члени спільноти «Матері в молитві» та парафіяни.

Із Тернопільщини, на запрошення ректора собору о. Марка Семегена, святиню привезли о. Роман Дутчак, відповідальний за паломництво ікони, та отець Ігор Засійбіда, адміністратор Марійського духовного центру «Зарваниця».

У соборі ікона перебуватиме до середи, упродовж цих днів буде посилена молитва, а 29 березня її відвезуть до базиліки Святого Петра для благословення корони Тернового вінка Святішим Отцем Франциском, Папою Римським.

Ікона Розп’ятого Спаса була знайдена мешканцем Зарваниці у 1728 році. У 1742 вона була визнана чудотворною та коронована коронами, які благословив митрополит Атанасій Шептицький. Проте під час Другої світової війни образ зник.

З ініціативи Архиєпископа і Митрополита Тернопільсько-Зборівського УГКЦ Василя Семенюка для віднови культу почитання ікони було створено копію, яка після повернення з Рима постійно перебуватиме в соборі Зарваницької Матері Божої.

 

Прес-служба товариства «Свята Софія»

 


ПУБЛІКАЦІЇ

«Духовне батьківство — про рідних та родину», - п. Марія Рипан у проєкті «Сім штрихів до портрета» 21 жовтня

Вона повертає наш погляд насамперед до родинного коріння Блаженнішого Любомира - духовного батька України, кажучи, що він "походить із...

МЕДІА
Prev Next