АКТУАЛЬНО

У Сокальсько-Жовківській єпархії прогулюються лісом «по-скандинавськи»

Вівторок, 26 вересня 2017, 12:57
Група ентузіастів Сокальсько-Жовківської єпархії на чолі з ініціатором ‒ владикою Михайлом (Колтуном), суботнього погідного дня вже вкотре вирушили на «прогулянку» лісом.

Однак назвати це звичайною прогулянкою було б надто просто і неправильно, оскільки це була «подорож» з палицями, чи так звана «скандинавська ходьба». Її ще називають «норд-ходьба», яка для людського організму має оздоровчий ефект. Такий вид спорту краще стимулює діяльність серцево-судинної та дихальної систем, а що найцікавіше, приносить масу задоволення і позитиву, якщо здійснюється групою однодумців. 

Окрім цього, така прогулянка лісом була наповнена багатьма різними цікавими моментами. Це і збирання грибів, які траплялися по дорозі, і подолання різних перешкод, яких завжди не бракує в лісі та у місцях віддалених від звичної «цивілізації». Однак найважливішим моментом цієї «прогулянки» були відвідини старенької самотньої жінки, бабці Марії, обійстя якої знаходиться посеред лісу на віддалі 8 км до найближчого села. 

Це була зворушлива зустріч! Владика Михайло цікавився її усамітненим життям посеред лісу, хто її відвідує, чого найбільше вона потребує. Цікаво було спостерігати за тим, як ця літня жінка сама дає собі раду в усьому, не потребуючи нічого від інших. Навіть від гостинців, які принесли їй «подорожуючі», вона хотіла відмовитися. Найбільшою турботою для неї є не так власна господарка чи здоров’я, як віднова хреста, «фігурки», який знаходиться неподалік її хатини.

Із спілкування з нею можна було зрозуміти, що, проживаючи в таких непростих для сучасника екстремальних реаліях, вона найбільше черпає наснаги і сили для життя та праці із щоденних молитов, занесених до Бога. І як не дивно, також у постійному вправлянні скандинавською ходьбою, оскільки для пересування користується двома палицями.

Спільно помолившись із владикою та пані Марією за її здоров’я, група мандрівників знову подолала 10-кілометровий відрізок лісової дороги (а це більше як 45 хвилин) та поспішила на молитву Вечірні, яка щоденно відправляється в прокатедральному храмі Священномученика Йосафата м. Жовкви.

 

Західне бюро «Живого ТБ» за матеріалами www.sokaleparchy.org.ua

ПУБЛІКАЦІЇ

Отець Рафаїл Турконяк: «Переклад Острозької Біблії тривав 30 років»13 липня

Отець Рафаїл Турконяк, архимандрит Студійського уставу, перекладач Острозької Біблії, професор Острозької академії, лауреат...

МЕДІА
Prev Next