АКТУАЛЬНО

У Сокальсько-Жовківській єпархії відсвяткували 250-річчя храму

Четвер, 26 вересня 2019, 14:00
Парафія Різдва Пресвятої Богородиці в с. Лавриків Сокальсько-Жовківської єпархії святкувала 250-річницю від побудови храму. Святкове богослужіння на запрошення адміністратора парафії о. Івана Збишка очолив єпископ-помічник Сокальсько-Жовківський Петро Лоза.

Місцевий мешканець Василь Сало на своїй фейсбук-сторінці, описуючи ювілейне святкування, подав історичну довідку святині: «Далекого 1769 року в Руді Лісній (тепер Лавриків) було збудовано дерев'яну церкву, посвячену під покров Пречистої і названо на честь її Різдва. Імовірно ця дата не є датою будівництва, а лише перебудови і розширення церковці, і рік вибитий над входом «1769» є роком «оновлення» храму, що вже існував».

Отож є різні перекази, згідно з якими церква у селі ще старіша. Історія потребує досліджень. Її вік встановлено за датою, висіченою невідомим майстром над одвірками вхідних дверей. Стара церква, як стверджує пан Василь, була під ґонтом. «Після Другої світової перекрита бляхою, всередині наново обшита фанерою і перефарбована. Можливо, під обшиттям є давніші малюнки чи записи будівничих... Тепер наша старенька церква є мовчазним свідком вікової молитви наших прадідів та прикладом звершень в ім'я віри Христової», - пише мешканець села.

На спомин 250-ліття у храмі Різдва Богородиці відбулася Архиєрєйська Служба Божа, яку очолив владика Петро Лоза. Владика Петро благословив тих, чиїми молитвами і стараннями церква будувалася й існує дотепер, і висловив надію, що прийдешні покоління будуть оберігати пам'ять минулого в ім'я майбутнього на славу Божу. 

Західне бюро «Живого ТБ»
за матеріалами http://www.sokaleparchy.org.ua

ПУБЛІКАЦІЇ

Митрополит Володимир Стернюк. Двадцять років від дня смерті29 вересня

Сьогодні двадцять третя річниця із дня смерті митрополита Володимира Стернюка. Про його життя і діяльність у цій статті.

МЕДІА
Prev Next