АКТУАЛЬНО

У Старому Самборі відбулася виставка «Українська Греко-Католицька Церква у філателістичних матеріалах»

П'ятниця, 02 квітня 2021, 11:40
28 березня у катехитичному класі парафії Святого Миколая у Старому Самборі була розгорнута виставка «Українська Греко-Католицька Церква у філателістичних матеріалах».

Її автор – мешканець Самбора Степан Павлішак – добре знаний шанувальник і збирач матеріалів про наше минуле, непросту історію творення національної церкви та держави. Повідомив кореспондент Leopolis.news.  

Відкриваючи унікальну експозицію, декан Старосамбірський о. Михайло Николин наголосив, що філателістична виставка Степана Павлішака, присвячена важливим пам'ятним датам в історії Церкви – десятиліттю введення на престол Глави УГКЦ Блаженнішого Святослава і тридцятиріччю повернення Глави УГКЦ Блаженнішого кардинала Мирослава Івана Любачівського до свого престолу.

Експозицію склали кілька сотень різних друкованих матеріалів, які за плином часу стали історичним надбанням вірних УГКЦ. Зокрема, присутні на виставці мали можливість ознайомилися з документами, які виокремлюють роль, місце відомих постатей церкви і народу, а це – митрополит Андрей Шептицький, патріарх Йосиф Сліпий, Блаженніший Любомир Гузар, владики: Йосафат Коциловський, Григорій Хомишин, Миколай Чарнецький, Володимир Стернюк, Мелетій Смотрицький, Степан Сус, Борис Гудзяк, Дмитро Григорак.

Окремий розділ виставки її автор присвятив бл. свщмч о. Климентію Шептицькому,  о. Омеляну Ковчу, о. Петру Вергуну, о. Івану Зятику, о. Михайлу Вербицькому, о. Маркіяну Шашкевичу, о. Юліану Дзеровичу, о. Андрію Бандері, о. Андрію Пшепюрському, о. Юліану Маньку, о. Євгену Купчинському, сестрі Олені Вітер та іншим.

На виставці також чільне місце відведене катедральним соборам УГКЦ  Львова, Тернополя, Івано-Франківська, Чернівців, Ужгорода, Зарваницької Богоматері, Хрестовоздвиженському монастирю у Бучачі, Свято-Успенській Унівській лаврі, собору Святої Софії у Римі та церквам різних міст України й поза нею. 

Чимало матеріалів експозиції Степана Павлішака відтворюють у пам’яті дати і події, які вже занесені до історії Церкви та держави. Тому всі присутні із неабияким зацікавленням знайомилися з виставкою.

 Департамент інформації УГКЦ за матеріалами https://leopolis.news


ПУБЛІКАЦІЇ

«У Німеччині та країнах Скандинавії інтерес до УГКЦ є, і він не вщухає», – канцлер апостольського екзархату о. Андрій Дмитрик16 квітня

Як живе УГКЦ у діаспорі чи, як кажуть, на поселеннях, – в іншому культурному середовищі? Нагодою поговорити про німецьку і скандинавську...

МЕДІА
Prev Next