АКТУАЛЬНО

У Стрийській єпархії відсвяткували день катехита

Понеділок, 24 вересня 2018, 10:43
22 вересня 2018 року в катедральному храмі Успіння Пресвятої Богородиці у м. Стрию відбулися молитовні святкування Дня катехита. Архиєрейську Божественну Літургію з цієї нагоди очолив Єпарх Стрийський Тарас (Сеньків), який уділив своє благословення катехитам Стрийської єпархії на новий навчальний рік.

Після завершення Літургії кожен катехит отримав з рук владики Тараса посвідчення і благословення на катехитичне служіння.

Звертаючись до присутніх з проповіддю, владика Тарас наголосив на важливості присутності родини у процесі катехитичного виховання: «Дуже часто з нашого катехитичного служіння випадає той аспект, про який нам нагадує сьогоднішній день, у якому вшановуємо святих Йоакима і Анну – батьків Божої Матері. Ані Церква, ані школа не зможуть виховувати і формувати зрілу людську особистість, якщо в цій ділянці праці не є задіяна родина… Тому, нашим пріоритетним завданням у навчанні Божого народу християнської віри, одним з найважливіших завдань нашої катехитичної праці є те, що ми мусимо звернути увагу на родину і знайти спосіб як зробити родину першою катехитичною школою».

«Тому наша сьогоднішня зустріч – це нагода спільно замислитися над тим як нам далі проповідувати Христа, розп’ятого і воскреслого. Маємо почати будувати фундамент, щоб на ньому виростали міцні конструкції Христової Церкви. Не можемо служити для того, щоб отримати лише кількість – ми маємо працювати заради майбутнього. Ми повинні зрозуміти, що наше послання – це послання від Христа «Ідіть і навчайте усі народи».  Він сказав це кожному, хто повірив у Нього. Тому катехизація починається ревізією своєї власної віри, свого стилю життя. І цей мандат, ці посвідки, які ви отримаєте сьогодні, є більш ніж просто дозвіл Церкви вчити катехизму людей, це є виклик до того, щоб кожен катехит став оборонцем правди перед тими негативними явищами, які проникають у наше суспільство» , – сказав, продовжуючи Архиєрей.

Також в часі проповіді Єпископ поділився з присутніми ідеєю створення у Стрийській єпархії душпастирсько-катехитичного інституту, завданням якого буде  реорганізація катехитичного служіння та підвищення кваліфікації катехитів.

Завершуючи проповідь, владика Тарас закликав катехитів: «Сьогодні маємо об’єднатися в одну велику родину людей, посланих Богом. Хай сьогоднішня Літургія буде для нас спільною молитвою через руки Пресвятої Богородиці, щоб вона випрошувала для нас мудрості її батьків, витривалості і вірності, дару Святого Духа, щоб ми усвідомлювали своє служіння як дар іншим. Ми маємо дати людям доступ до Христа і від цього нашого служіння залежить спасіння людей».

Західне бюро «Живого ТБ» за матеріалами http://stryi.ugcc.org.ua


ПУБЛІКАЦІЇ

Дослідження PISA показало, що український учень не готовий до життя після школи19 лютого

Одним з основних завдань освіти – рівень підготовки дітей до життя. Та в Україні поки що домінує думка, що ми готуємо дітей до ВНЗ. Ще донедавна...

МЕДІА
Prev Next