АКТУАЛЬНО

У Стрию молитовно вшанували закатованих у міській тюрмі

Вівторок, 25 червня 2019, 08:46
У неділю, 23 червня 2019 року, на території Меморіального комплексу «Борцям за волю України» у м. Стрию відбулося вшанування пам’яті невинно убієнних жертв комуністично-більшовицького режиму, замордованих у Стрийській тюрмі у червні 1941 року.

Поминальну молитву за загиблими синами України відслужили священники міста Стрия на чолі з протопресвітером деканату міста Стрий о. Мироном Гринишиним. Присутні також вшанували пам’ять загиблих хвилиною мовчання та поклали квіти й запалені лампадки до Стіни скорботи.

Довідка:

Стрийську тюрму збудували наприкінці XIX сторіччя. Тоді вона була розрахована на триста засуджених. З 1919 по 1939 слугувала для польської влади. З 1939 по 1941 рік була в’язницею НКВД. Після відступу радянських військ на території тюрми було знайдено багато тіл загиблих. Більшість з них похоронили родичі з навколишніх сіл, проте п’ятдесят семеро в’язнів захоронені в братській могилі.

Під час німецької окупації тюрма слугувала новим господарям. Точної цифри жертв в’язниці не знає ніхто, достеменно відомо лише про двадцять трьох, проте їхня кількість більша. Після Другої світової війни до 1963 року вона була кримінально тюрмою. Відтак тут організували виправну колонію для дівчат, яку було закрито влітку 1990 року. У 1991 році після розкопок — споруджено Стіну скорботи і могилу-саркофаг. Протягом наступних тринадцяти років приміщення тюрми перейшло у підпорядкування податкової інспекції та інших міських служб.

Масштабні розкопки на території тюрми проводилися в 1991 році. Тоді було знайдено тіла двохсот п’ятдесяти п’яти жертв.

Західне бюро «Живого ТБ» за матеріалами http://stryiugcc.org.ua


ПУБЛІКАЦІЇ

«Єдність є в сутності, в глибині, в природі греко-католиків», — владика Венедикт Алексійчук в інтерв’ю про три мрії УГКЦ16 липня

Після зустрічі проводу Української Греко-Католицької Церкви із Папою Франциском та Римською курією у Ватикані владика Венедикт...

МЕДІА
Prev Next