АКТУАЛЬНО

У Свято-Успенській Унівській лаврі відбулася ХХV Молодіжна проща

Понеділок, 21 травня 2018, 13:15
У день почитання Унівської чудотворної ікони Богородиці, 20 травня, у Свято-Успенській Унівській лаврі відбулася ювілейна ХХV Молодіжна проща. Майже 700 прочан вирушили до Унева напередодні зі Львова. За два дні вони пройшли більше як 50 кілометрів.

До Унівської лаври учасники прибули в суботу ввечері. Уже традиційно цього дня в обителі збираються вірні з різних куточків України. Вони прибувають сюди групами і поодиноко, транспортом і пішки. Незважаючи на негоду, усю ніч з 19 на 20 травня прочани не переставали молитися на площі перед каплицею.

Проща в Уневі особлива всенічним чуванням. З благословення Єпископа-помічника Львівського Володимира (Груци) воно супроводжувалося поясненням богослужінь візантійської традиції. Як сказав проповідник, протодиякон Назарій Ярунів, «щоб не лише серцем, а й розумом зрозуміти, що молимося і чому так відбувається». Саме на такі молитви, за словами прочан, які вже десятки літ беруть участь в паломництві до Унева, відгукується дух людини – «після них, як після купелі».

Під супровід співу ченців старослов’янською мовою були відслужені Вечірня та Утреня. Під час молитви сотні прочан приступили до чудотворної ікони Богородиці, яка після обходу довкола Лаври була виставлена на площі для почитання. Відтак опівночі охочі взяли участь у поході зі свічками на Чернечу гору, де панахидою вшанували похоронених там монахів, монахинь та українських воїнів, котрі полягли в боротьбі за Україну.

Архиєрейська Божественна Літургія розпочалася о 4-й годині. Її очолив Єпископ-помічник Тернопільсько-Зборівський Теодор (Мартинюк). По завершенні Літургії були зачитані молитви на оздоровлення душі і тіла та освячена вода.

Протягом прощі з Унівської Свято-Успенської лаври велася пряма трансляція. Переглянути відео можна сторінці Лаври у Фейсбуку.

 

Західне бюро «Живого ТБ»

ПУБЛІКАЦІЇ

Владика Діонісій Ляхович про пандемію серед українців в Італії: «Наші межі розширились, наші можливості збільшились і ми стали більш загартовані!»09 липня

Італійська Республіка — одна із європейських держав, яка доволі сильно потерпіла від пандемії коронавірусу. Згідно офіційної статистики...

МЕДІА
Prev Next