АКТУАЛЬНО

У Центрі Шептицького представили фотоісторії сімей, які мають дитину з особливими потребами

Вівторок, 19 вересня 2017, 14:14
У приміщенні Центру митрополита Андрея Шептицького, що у Львові, Центр «Емаус» представив фотовиставку «Добре, що ти є. Історії сімей, які мають дитину з особливими потребами». Фотографії ілюструють стосунки між різними членами сім’ї – мамою і донькою, татом і синами, бабусею, дідусем та їхніми онуками, дружбу між братами, а також хрещеною мамою та похресником.

У Центрі «Емаус» переконані – люди з неповносправністю можуть бути по-справжньому щасливими лише тоді, коли відчують, що їх приймає родина та найближче оточення. Саме тому один з найважливіших напрямів діяльності «Емаусу» – підтримка сімей, які мають дитину з особливими потребами.

«У нашій щоденній роботі ми зустрічаємо родини, які попри неповносправність близької людини навчилися бути щасливими, – розповідає Наталія Юрах, організатор виставки. – Вони мають що розповісти нам про важливість та справжню цінність стосунків у родині, а також дати цілому суспільству зразок, як ставитися до людей з неповносправністю».

Крістіна Англєс д’Оріак, керівник Емаусу, пояснює: «Цією виставкою ми прагнемо показати красу та глибину стосунків, які є у сім’ях, де є дитина з особливими потребами. Ми хочемо ламати поширені стереотипи про те, що життя людини з неповносправністю – це лише біль. Колись мене дуже вразили слова однієї жінки з особливими потребами, яка сказала, що неповносправність не заважає їй бути щасливою. В «Емаусі» кожного дня є свідками цього».

Пані Галина Гушул і Діана, її донька з аутизмом – одні з тих героїв фотовиставки. Для встановлення діагнозу Діани знадобилося п’ять років, для прийняття неповносправності – ще більше. «Життя з дитиною, яка має особливі потреби, інше, аніж я його собі уявляла, – ділиться пані Галина. – Але в ньому є багато прекрасних моментів. Буває, коли я дивлюся у минуле, мені стає боляче, дивлюся у майбутнє – і стає страшно, а Діана мене вчить віддавити кожен день Богу, бо Він знає, як буде. Сьогодні я зі щирим серцем можу сказати моїй доньці – добре, що ти є».

Людмила Аннич, мама дівчини з ДЦП, координатор програми «Батьки для батьків», яка підтримує сім’ї, де є діти з особливими потребами, стверджує: «Батькам насправді нелегко прийняти неповносправність їхньої дитини. Часто такі сім’ї змушені доводити цілому світу, що попри все вони – нормальні, такі, як інші. А це дуже виснажливо. Таким родинам надзвичайно потрібна підтримка організацій, таких, як Центр «Емаус». Тоді вони зможуть з часом сказати своїй дитині ці важливі слова – добре, що ти є».

Над фотовиставкою працювали фотографи: Катерина Птаха, Наталія Раїник та Мирослав Лесюк. Експозиція розміщена в холі поряд з парковою аудиторією та діятиме до 6 жовтня.

 

 Західне бюро «Живого ТБ» за матеріалами www.ucu.edu.ua

ТЕГИ: УКУ, Емаус
ПУБЛІКАЦІЇ

Отець Кирило Селецький – засновник двох монаших спільнот, першого захоронку, борець з алкоголізмом та просвітитель22 вересня

У 2018 році Українська Греко-Католицька Церква відзначає 100-річчя від дня смерті визначного священика Перемиської єпархії о.Кирила...

МЕДІА
Prev Next