АКТУАЛЬНО

У Вільнюсі вшанували пам'ять українського вченого о. Якова Головацького

Понеділок, 13 травня 2019, 09:55
У Вільнюсі відбулися заходи із вшанування пам’яті видатного українського вченого Якова Головацького (1814-1888). Тут освятили його могилу та пам’ятник, відновлені завдяки зусиллям української громади у Вільнюсі та фінансової підтримки Української Держави.

10 травня 2019 р. у  Вільнюсі за участю Посольства України в Литві, української громади м. Вільнюса та прочан з України відбулися заходи із вшанування пам’яті видатного українського вченого о. Якова Головацького.

Розпочалося вшанування о. Якова Божественною Літургією у храмі Пресвятої Трійці м. Вільнюса, що при василіанському монастирі. У молитві взяли участь парох храму о. Вінкентій Пелих, ЧСВВ, о. Павло Яхимець, ЧСВВ, з Івано-Франківського монастиря та о. Йосафат Бойко, ВС, який прибув із групою прочан з України.

Після завершення богослужінь присутні взяли участь у церемонії покладання квітів та освячення могили і пам’ятника о. Якову Головацькому. Заходи відбулися з нагоди сто тридцять першої річниці від дня його смерті.

Довідка: Яків Головацький – відомий український лінгвіст, етнограф, історик, перекладач, фольклорист, поет, священик УГКЦ, громадський діяч, ректор Львівського університету та співзасновник національно-патріотичного об’єднання галицької інтелігенції «Руська трійця». Яків Головацький народився на Львівщині 17 жовтня 1814 р.; помер 13 травня 1888 р., похований на Єфросинівському кладовищі у Вільнюсі.

Західне бюро «Живого ТБ» за матеріалами https://osbm.in.ua

ПУБЛІКАЦІЇ

20 серпня відзначають 135-ліття від дня народження блаженного Омеляна Ковча20 серпня

20 серпня 1884 року 135 років тому в c. Космач (Косівський повіт на Гуцульщині) у священничій сім'ї народився блаженний священномученик...

МЕДІА
Prev Next