АКТУАЛЬНО

"Допомога християнських сімей у душпастирстві родин є неоціненним свідченням", - Глава УГКЦ

Вівторок, 27 жовтня 2015, 19:04
24 жовтня у Ватикані завершилася XIV Генеральна асамблея Синоду Єпископів Католицької Церкви про сім’ю. Упродовж трьох тижнів делегати з різних частин світу дискутували про головні проблеми сім’ї та душпастирську опіку в умовах сучасних викликів. Делегацію УГКЦ очолював Блаженніший Святослав.

Підсумковий документ (relazione finale) “Покликання та місія сім’ї в Церкві і сучасному світі” складається із 94 пунктів і був проголосований кворумом більшості синодальних отців в останній день роботи Синоду. У процесі роботи над синодальним документом Блаженніший Святослав у першому його читанні вніс певні пропозиції та зауваження, які були враховані в остаточній редакції. Так, зокрема, у параграфі про формацію духовенства Глава УГКЦ наголосив на значенні духовного проводу сімей у парафіяльному служінні священика, а також залученні до цього процесу богопосвячених осіб та мирян. На його переконання, допомога християнських сімей у душпастирстві родин є неоціненним свідченням радості християнського подружнього життя.

В останньому розділі документа, присвяченого євангелізаційній місії сім’ї та її духовності, Блаженніший Святослав звернув увагу  синодальних отців, що “євангельська істина про сім’ю втілюється в життя подружжя через дію Святого Духа. Цей Дух Божественної любові підносить людську любов до гідності святого таїнства Подружжя”. Саме тому, сказано у документі, “особливе покликання подружжя до святості через сімейне життя  здійснюється завдяки благодаті Святого Духа”.

Коментуючи фінальний документ роботи Синоду, о. Федеріко Ломбарді, керівник прес-служби Апостольської Столиці, підкреслив його позитивний характер у душпастирстві так званих “зранених подружжів” і відкритість Церкви до таких проблем, пригадавши одночасно незмінність вчення Церкви про нерозривність святого таїнства Подружжя.

Додамо, що в Синоді брали участь також два єпископи УГКЦ: владика Гліб, Єпарх Лондонської єпархії Пресвятої родини, та владика Борис, Єпарх Паризької єпархії Святого Володимира.

 

Прес-служба товариства “Свята Софія”

ПУБЛІКАЦІЇ

Проповідь Блаженнішого Святослава на свято Обрізання Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа15 січня

Вітаю вас сердечно з Новим роком. Нехай цей рік буде часом оновлення у Святому Дусі всього нашого життя. Хай він буде роком надії, який поможе...

МЕДІА
Prev Next