АКТУАЛЬНО

У ватиканському видавництві вийшла книжка про екуменічну місію Східних Католицьких Церков

Середа, 17 лютого 2021, 12:13
Нещодавно у ватиканському видавництві вийшла у світ книжка «Екуменічна місія Східних Католицьких Церков Європи у сьогоденні» - збірник наукових доповідей Зустрічі східних католицьких єпископів Європи, котра відбулася в Римі з 12-14 вересня 2019 року.

Другий Ватиканський Собор визначив для Східних Католицьких Церков «особливе завдання» у сприянні єдності християн. Для того щоб зрозуміти, у чому полягає «особливе завдання» цих Церков у сьогоденні, 12-14 вересня 2019 року і Римі провели Зустріч ієрархів Східних Католицьких Церков та представників Святого Престолу.  Організаторами зустрічі були Рада Єпископських Конференцій Європи та Українська Греко-Католицька Церква у співпраці з Папською радою сприяння єдності християн та Конгрегацією для Східних Церков.

Науковим надбанням цієї зустрічі стало видання збірника доповідей учасників. Окрім експертів у сфері екуменізму, свій внесок зробили кардинали П’єтро Паролін, Держсекретар Святого Престолу, Анджело Баняско, президент Ради Єпископських Конференцій Європи, Леонардо Сандрі, префект Конгрегації для Східних Церков, Курт Кох, президент Папської ради сприяння єдності християн, Блаженніший Святослав, Глава і Отець УГКЦ. Видання закінчується словом Святішого Отця Франциска, у якому він пригадав учасникам Зустрічі важливу засаду екуменічної місії Східних Католицьких Церков: «Християнська єдність не є одноманітністю. Одноманітність руйнує єдність. І християнська істина не є монотонною, але симфонічною, інакше вона б не походила від Святого Духа». 

Додамо, що видання вийшло у світ з ініціативи Глави УГКЦ у співпраці з Папською радою сприяння єдності християн та належить до серії видань цієї декастерії «Ut unum sint» («Щоб усі були одно») на тему богословського осмислення теми єдності між християнами. Книга готується до виходу у світ українською мовою.

Секретаріат Глави УГКЦ в Римі


ПУБЛІКАЦІЇ

Проповідь Блаженнішого Святослава у Світлий понеділок – день престольного празника Патріаршого собору05 травня

Хочемо сьогодні в молитві з вдячністю згадати всіх тих, які долучалися, долучаються і ще долучаться до завершення будівництва нашого...

МЕДІА
Prev Next