АКТУАЛЬНО

У Верховній Раді зареєстрований Проект Закону про пенітенціарну систему

Понеділок, 27 листопада 2017, 13:34
24 листопада 2017 року у Верховній Раді України був зареєстрований Проект Закону «Про пенітенціарну систему». Його текст розроблявся Міністерством юстиції, що залучив численних експертів із питань кримінально-виконавчого права.

Проте завдяки залученню до праці робочих груп Профільного комітету Верховної Ради представників численних громадських і правозахисних організацій, а також Душпастирської ради з питань релігійної опіки у пенітенціарній системі до законопроекту ввійшли численні статті й пункти, що мають полегшати засудженим суспільну інтеграцію.

До досягнень законопроекту належить ретельне врегулювання діяльності служби пробації, а також посилений «соціальний пакет» для персоналу. На жаль, деякі статті викликали суперечки, зокрема про «слідчих мін'юсту», на яких покладається розслідування злочинів, вчинених на території пенітенціарних установ. Адже це суперечить Конституції. Також у статтях про структуру Пенітенціарної системи підрозділи соціально-психологічної праці, які виконують провідну функцію виправлення злочинця, взагалі не отримали належної уваги. Наголос зроблено на оперативних і спеціальних підрозділів. Для безпеки суспільства такі служби необхідні, але невже це вони одні мають виправну функцію для злочинців. 

Закон, очевидно, потребує доопрацювання, щоб забезпечити персоналу, який виконує службу в особливо шкідливих умовах, заходи постійної професійної формації та реабілітації, психологічного і душпастирського супроводу.

Пенітенціарне душпастирство УГКЦ

ПУБЛІКАЦІЇ

Дослідження PISA показало, що український учень не готовий до життя після школи19 лютого

Одним з основних завдань освіти – рівень підготовки дітей до життя. Та в Україні поки що домінує думка, що ми готуємо дітей до ВНЗ. Ще донедавна...

МЕДІА
Prev Next