АКТУАЛЬНО

У Володимирі-Волинському представники різних Церков молилися разом у день спомину мученицької смерті св. Йосафата Кунцевича

Четвер, 15 листопада 2018, 20:40
12 листопада 2018 року, у день спомину мученицької смерті св. Йосафата Кунцевича, у храмі Святих Йоакима та Анни у Володимирі-Волинському – місті, де у 1580 р. народився святий Йосафат Кунцевич – відбулася Свята Літургія.

Спільна молитва біля Господнього вівтаря зібрала представників Римо-Католицької, Греко-Католицької й Православної Церков, на чолі з Єпископом-ординарієм Луцької дієцезії РКЦ Віталієм (Скомаровським), Екзархом Луцьким Йосафатом (Говерою), правлячим Архиєреєм Сокальсько-Жовківської єпархії УГКЦ Михайлом (Колтуном) та Єпископом Володимир-Волинським і Турійським Української Православної Церкви Київського Патріархату Матфеєм (Шевчуком).

Прибули також брати-кармеліти, зокрема о. Богдан Мегер, настоятель польської провінції чернечого Ордену братів Пресвятої Діви Марії з гори Кармель,  до якого належить о. Лєх Кошляга, настоятель парафії Святих Йоакима та Анни. Саме він ще в 90-х роках започаткував та розвинув добру традицію спільної молитви у день спомину св. Йосафата.

Владика Йосафат (Говера), звертаючись до присутніх під час проповіді, зазначив, що не слід шкодувати праці й зусиль для проповідування єдності між християнами, приклад чого показав нам св. Йосафат Кунцевич. «Справа, за яку ця людина віддала своє життя, варта, щоб над нею глибоко задуматись. «Возлюбімо одне одного» — заповідь, дана усім, без неї людська душа порожня. Що означає бути християнином? Це жити Євангелієм та виконувати Божі заповіді. Сучасні люди живуть, наче відгородившись одне від одного високим парканом, не знаючи потреб одне одного, в той час, коли хтось, можливо, потребує нашої допомоги, очікує від нас вчинків милосердя. Єдність – справа нелегка і кропітка, що вимагає насамперед молитви і чималих зусиль, однак молитва й праця можуть вчинити її дійсністю. Звертаючи очі до св. Йосафата, треба насамперед шукати єдності з Богом та одне з одним», - сказав владика Йосафат.

Свята Меса завершилася спільною молитвою біля реліквій св. Йосафата та гімном прославлення «Te Deum». Опісля лунали слова подяки, зокрема, владика Михайло (Колтун) зазначив, що єдність не прийде, якщо не будемо її прагнути, а вона сьогодні потрібна скрізь, в усіх сферах нашого життя.

Очільник Володимир-Волинської і Турійської єпархії Української Православної Церкви Київського патріархату владика Матфей додав, що єдність повинна здійснюватись не на словах, а на ділі. Духовенство показує приклад суспільству, громаді, вірянам, що може бути в єдності, і це – приклад християнського життя.

Зі словами вдячності звернулися настоятель польської провінції Ордену кармелітів о. Богдан Мегер та о. Лєх Кошляга, котрий усю заслугу в цій справі віддає св. Йосафату, за посередництвом якого Господь єднає своїх дітей.

Варто пригадати, що святий Йосафат Кунцевич є також одним з покровителів України.

Західне бюро «Живого ТБ» за матеріалами http://www.sokaleparchy.org.ua


ПУБЛІКАЦІЇ

Заява ВРЦіРО щодо необхідності захисту традиційних сімейних цінностей українського народу15 вересня

Ми відчуваємо біль у серцях багатьох вірних синів і дочок України і просимо засвідчити свої переконання в найбільш відповідний і...

МЕДІА
Prev Next