АКТУАЛЬНО

У Запоріжжі обговорили роль Церков у розвитку громадянського суспільства в Україні

Субота, 14 травня 2016, 14:49
12 травня 2016 року в Запорізькому обласному інституті післядипломної педагогічної освіти відбувся круглий стіл на тему «Діалог між Церквами та розвиток громадянського суспільства в Україні».

Організаторами заходу виступила Українська Греко-Католицька Церква спільно з Департаментом культури та релігій Запорізької ОДА, регіональним центром «Освіта та громадянське суспільство», кафедрою теорії і методики виховання та кафедрою філософії та суспільно-гуманітарних дисциплін ЗОІППО. Цей захід зібрав зацікавлених вказаною темою представників державної влади, місцевого самоврядування, духовенство, науково-педагогічних працівників закладів освіти Запорізького регіону.

Розпочав круглий стіл протоієрей Андрій Нагірняк, керівник Відділу соціальних питань Патріаршої курії УГКЦ, який зокрема зазначив, що «моральне виховання в процесі формування громадянина є спільним завданням представників влади, Церков та освітян». Цікаву інформацію про стан державно-конфесійних відносин та громадянське суспільство у Запорізькому регіоні надав начальник управління міжнаціональних відносин та релігій Департаменту культури, туризму, національностей та релігій ЗОДА Павло Мяло. Про регулювання релігійних відносин з боку законодавчої сфери розповів завідувач Регіонального інформаційно-аналітичного центру «Освіта та громадянське суспільство» Микола Мальований.

Тема круглого столу викликала неабияке зацікавлення та жваву дискусію його учасників. Під час виступів вони намагалися з’ясувати, яка роль Церкви у вихованні дітей і молоді та її участі в навчальному процесі. «Наша мета – показати, що діалог між Церквами можливий і що громадянське суспільство, яке складається з представників різних конфесій, може спільно обговорювати теми, які, на перший погляд, є нібито суперечливими», – зазначив під час дискусії голова Комісії УГКЦ у справах єдності християн о. Ігор Шабан.

На завершення зустрічі педагогічні працівники Запорізької області висловили пропозицію запрошувати представників духовенства до участі в навчальному процесі закладів освіти, що, на їхню думку, допоможе у вихованні молодих людей в умовах сьогоднішньої нестабільності суспільства.

Комісія УГКЦ сприяння єдності християн

 

ПУБЛІКАЦІЇ

Отець Кирило Селецький – засновник двох монаших спільнот, першого захоронку, борець з алкоголізмом та просвітитель22 вересня

У 2018 році Українська Греко-Католицька Церква відзначає 100-річчя від дня смерті визначного священика Перемиської єпархії о.Кирила...

МЕДІА
Prev Next