АКТУАЛЬНО

У Запоріжжі владика Степан (Меньок) уділив дияконські свячення. Новопоставлений диякон служитиме в Донецьку

Субота, 17 червня 2017, 14:37
15 червня, у свято Пресвятої Євхаристії, владика Степан, Екзарх Донецький УГКЦ, здійснив Чин поставлення в диякони піддиякона Дмитра Дєхтярьова. Свячення відбулися під час Архиєрейської Божественної Літургії в храмі Святого архистратига Михаїла в Запоріжжі.

Проповідницьке слово виголосив о. Андрій Бухвак, настоятель парафії: «Людина має унікальну можливість уже тут, на землі, переживати радість зустрічі з Богом. Бог, який входить через Святе Причастя в серце людини, дає нам силу йти по житті. Не потрібно їхати у великі відпустові місця, аби шукати сенсаційної зустрічі із Ним. Зустріч із великим Богом є можливою тут через Таїнство Пресвятої Євхаристії». За словами проповідника, для сучасної людини рятівними стовпами в розбурханому морі є Пресвята Євхаристія.

Наприкінці Богослужіння владика Степан звернувся до новопоставленого диякона Дмитра такими словами: «Ми всі бажаємо тобі сили і наснаги у священичому служінні на славу Божу і спасіння людське. Диякон Дмитро сьогодні переступив перший ступінь священичого служіння. За рішенням Синоду Єпископів, семінаристи-випускники, які вступають у подружній стан, повинні цілий рік прожити як чоловік і жінка. Тим самим вони повинні показати приклад мирянського подружжя». Додамо, новопоставлений диякон є корінним донеччанином і нещодавно він одружився. Здійснюватиме своє дияконське служіння в Донецьку.

Варто зазначити, диякон розпочав навчання у Львівській духовній семінарії і завершив його в Івано-Франківській духовній семінарії. Не стримуючи емоцій, диякон подякував усім за підтримку.

«Цього дня, коли почитаємо Пресвяту Євхаристію, я вдячний Богу і вам за молитви, які мене підтримали і допомогли. Я вдячний владиці Степану за те, що підтримував мене під час мого навчання в семінарії, коли було тяжко. Ніколи мене владика Степан не покидав. Єпископ мені завжди ставив лише одне запитання: «Чи ти хочеш?» Він завжди в мене вірив, навіть тоді, коли Бог мені посилав різні випробування. Вдячний о. Роману Вовку за підтримку і віру в мене. Пам’ятаю, як я ще малим ходив до собору в Донецьку і прислуговув. Отець Роман мене завжди навчав, як правильно поступати. Прошу всіх присутніх, ніколи не забувайте в молитвах тих священиків, які служать зараз у Донецьку й Луганську», − сказав диякон Дмитро Дєхтярьов.

Руслана Ткаченко, прес-служба Донецького екзархату
Фото: с. Йосафата Цяпало

 
ПУБЛІКАЦІЇ

Проповідь Блаженнішого Святослава, Отця і Глави УГКЦ, у 19-ту неділю по Зісланні Святого Духа19 жовтня

Сьогодні Христос каже нам, щоб ми так чинили, так ставилися до кожної людини, як ставиться до людини сам Господь Бог. Навіть більше, Він...

МЕДІА
Prev Next