АКТУАЛЬНО

У Заздрості готуються до третьої благодійної літньої школи англійської мови

Вівторок, 27 червня 2017, 09:44
26 червня в приміщенні Тернопільської обласної бібліотеки для молоді відбулися організаційні збори учасників третьої благодійної літньої школи англійської мови, яка від 16 липня до 5 серпня відбуватиметься в Музейно-меморіальному комплексі імені патріарха Йосифа Сліпого в селі Заздрість, що на Тернопільщині.

У ході зустрічі директор школи д-р Ірина Іванкович ознайомила курсантів з історією цього навчального проекту, що його з 2015 року проводить Релігійне товариство українців-католиків «Свята Софія» США (ТСС А).

У третій літній школі, яку організатори присвятили пам’яті Блаженнішого Любомира Гузара (1933-2017), навчатимуться сироти, переселенці, діти воїнів-учасників АТО, діти з багатодітних та патологічних родин, семінаристи Івано-Франківської, Київської, Львівської та Тернопільської вищих духовних семінарій УГКЦ – загалом 29 юнаків та дівчат із семи областей України. Молодь навчатимуть інструктори-носії англійської мови зі Сполучених Штатів Америки. Тритижневе навчання має на меті створити повноцінне англомовне середовище для учнів, які вдосконалюватимуть знання мови на п’яти рівнях: початковому, базовому, середньому, вищому та найвищому, останній з яких підготовляє учасників до міжнародного тестування TOEFL.

Цьогорічна школа проводитиметься у співпраці з програмою навчання англійської мови в Манор-коледжі (штат Пенсильванія), завдяки чому учасники проекту матимуть змогу отримати дипломи завершення курсу іноземної мови американського вищого навчального закладу. Додамо, що Манор-коледж - єдиний у Сполучених Штатах ВНЗ з українським корінням: заснований 1947 року сестрами Чину св. Василія Великого, коледж сьогодні пропонує студентам різних вікових категорій понад 38 спеціальностей у царині охорони здоров’я, ветеринарії, фізико-математичних та гуманітарних наук, бізнесу, комп’ютерних технологій, юриспруденції та ін.

За словами І. Іванкович, місце проведення літньої школи вибрано невипадково: родинне обійстя патріарха Йосифа Сліпого, що його заходами колишньої голови ТСС А д-ра Романи Навроцької (1921-1999) було викуплено у 1990-х рр., повинно було стати духовним та інтелектуальним центром для українців в Україні та на поселеннях. Завдяки таким ініціативам, як літня школа іноземної мови, Музейно-меморіальний комплекс виконує духовний заповіт патріарха Йосифа: плекати віру і науку – «два крила, якими підноситься людський дух в безкраї простори».  

Партнерами у проведенні третьої благодійної літньої школи є: Тернопільсько-Зборівська митрополія УГКЦ, Українська католицька освітня фундація (Чикаго), Фундація Українського вільного університету в Нью-Йорку, Українська кредитова кооператива в Нью-Йорку, Фундація «Спадщина» (Чикаго), Львівська освітня фундація, парафія Святого Івана Хрестителя в Нюарку (штат Нью-Джерсі), парафія Святого Миколая в Баффало (штат Нью-Йорк).

Захід пройде під патронатом Тернопільсько-Зборівської митрополії УГКЦ.

Прес-служба Товариства «Свята Софія» США

ПУБЛІКАЦІЇ

Звернення Блаженнішого Святослава «Майбутнє нашої Церкви, України і народу залежить від освіти та виховання наших дітей»02 червня

Звертаємося до вас у зв’язку з тим, що згідно з наказом №641 Міністерства освіти та науки України від 18 травня 2020 року, вносяться зміни до...

МЕДІА
Prev Next