АКТУАЛЬНО

У Заздрості відбувся восьмий майстер-клас для англомовних християнських аніматорів

Понеділок, 27 січня 2020, 08:46
23-25 січня 2020 року на базі Музейно-меморіального комплексу імені патріарха Йосифа Сліпого у Заздрості на Тернопільщині відбувся восьмий майстер-клас для християнських англомовних аніматорів.

Захід зорганізувало Релігійне Товариство українців католиків «Свята Софія» США (ТСС А) за всебічної підтримки його Представництва в Україні. Лекції вів владика Браєн Байда, Єпарх Саскатунський (Канада).

У майстер-класі взяли участь юнаки та дівчата з Львівської, Тернопільської та Івано-Франківської, серед них – семінаристи Тернопільської вищої духовної семінарії імені патріарха Йосифа Сліпого. Ключовим елементом занять була участь англомовного лектора Владики Браєна, адже лекційні науки, практичні заняття, перегляд кінофільму, молитви та богослужіння велись англійською мовою.

Тема восьмої зустрічі носила назву «Божественна присутність у музиці та піснях». Владика Браєн провів семінарі на базі 5-ти духовних пісень. Учасники майстер-класу переглянули фільм «Хижа» та взяли участь у Божественній Літургії. «Восьмий майстер клас виявився дійсно особливим. Будучи учасницею Школи англомовних християнських аніматорів  (ШАХА), я мала унікальну нагоду почерпнути від владики Браєна не лише багато нових, надзвичайно корисних та цікавих знань про Господню присутність у житті кожного із нас; про Його унікальний і такий бажаний кожною людиною дарунок, яким є мир. Я по-новому відкрила для себе важливість процесу прощення і його плоди; те, що навіть зберігаючи мовчанку, можна і навіть потрібно вказувати на Христа - джерело правдивої Радости, Миру і Любови – через свої дії. Тепер я знаю, що наш Господь запрошує особисто мене бути більш вразливою, і нагороди не забариться. Щиро дякую Товариству «Свята Софія» США в особі його Голови Ірини Іванкович і, безперечно, Владиці Браєну Байду, за організацію таких навчань», - зазначила аніматор Марія Крамар, студентка Прикарпатського національного університету імені В. Стефаника.

Для участі у восьмому майстер-класі юнакам та дівчатам потрібно було виконати домашнє завдання – провести Різдвяні табори у своїх громадах. Такі заходи відбулися у Івано-Франківську, Заздрості та Іванівцях.

Нагадаємо, що Школу англомовних християнських аніматорів (ШАХА) було засновано в липні 2017 року при благодійній літній школі англійської мови. У ШАХА навчаються юнаки та дівчата, які впродовж року проходять відповідну підготовку – мовну, культурологічну та насамперед духовну. Усе це дає їм змогу реалізувати набуті навички при проведенні англомовних християнських таборів у своїх парохіях.

Як зазначила Директор ШАХА Ірина Іванкович, «за час діяльности Школи англомовних християнських аніматорів було проведено понад 50 християнських англомовоних проєктів: тижневих, як, для прикладу, при Католицькій школі м. Івано-Франківська; одно-, дво- та п’ятиденних таборів в численних містах та містечках різних регіонів України. Англомовне аніматорство єднає молодь навколо ідеї євангелізації та навчання іноземної мови, що, як довів досвід ШАХА, є похідною заповіту патріарха Йосифа Сліпого. Адже саме він вбачав силу людського духа у вірі і науці».

Пресслужба Товариства «Свята Софія» США


ПУБЛІКАЦІЇ

Хрест Господній — таїнство спасення27 вересня

Насправді правильна назва свята Воздвиження Чесного Хреста Господнього є Всемірне Воздвиження Чесного Хреста, тобто всесвітнє. Про це...

МЕДІА
Prev Next