АКТУАЛЬНО

У Житомирі обговорили питання примирення в українському суспільстві на прикладі життя і діяльності митрополита Андрея

Четвер, 22 жовтня 2015, 11:19
21 жовтня в Житомирському державному університеті імені Івана Франка відбулася зустріч зі студентами і викладачами, на якій обговорювалися питання примирення в українському суспільстві на прикладі життя і діяльності митрополита УГКЦ Андрея Шептицького. Захід відбувся з ініціативи парафії Святого Василія Великого УГКЦ м. Житомира (настоятель парафії – о. Віталій Сидорук), Управління інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Житомирської облдержадміністрації.

У заході взяли участь Зиновій Свереда, доктор соціальної економіки Папського Григоріанського університету, президент Академії етики та економіки, о. Тихон Кульбака, голова Комісії у справах сприяння єдності християн Донецького екзархату УГКЦ, правління ГО «Спільнота біженців з Донецька та Сходу України», о. Ігор Шабан, голова Комісії у справах сприяння єдності християн УГКЦ. Повідомляє сайт Житомирського пресвітерства УГКЦ.

Отець Тихон Кульбака розповів учасникам зустрічі про свій досвід служіння в зоні АТО. Священик стверджує, що тільки духовна спадщина Великого українця - митрополита Андрея Шептицького, дала моральні сили перебороти труднощі. Отець переконаний, що тільки молитва, прощення, християнське терпіння здатні подолати ворожнечу між людьми та зберегти мир.

Зиновій Свереда розповів про боротьбу українського народу за свободу на початку XX століття та відродження духовності.  На західних теренах нашої держави ця боротьба нерозривно пов‘язана з іменем Андрея Шептицького. Саме він закликав молодь бути відповідальними за будівництво держави, відродження економіки, культури на християнських моральних засадах.

Доповідач переконаний, що значну роль у формуванні світогляду українського народу, гуртування навколо національної ідеї у часи важких випробувань відіграла діяльність Андрея Шептицького.

Департамент інформації УГКЦ

ПУБЛІКАЦІЇ

Владика Діонісій Ляхович про пандемію серед українців в Італії: «Наші межі розширились, наші можливості збільшились і ми стали більш загартовані!»09 липня

Італійська Республіка — одна із європейських держав, яка доволі сильно потерпіла від пандемії коронавірусу. Згідно офіційної статистики...

МЕДІА
Prev Next