АКТУАЛЬНО

У Житомирі відкрилася виставка до 20-ї річниці легалізації УГКЦ

Середа, 06 липня 2016, 10:03
У Житомирській обласній універсальній науковій бібліотеці імені О. Ольжича 5 липня відкрилася виставка «До світла воскресіння крізь терни катакомб», присвячена 20-й річниці легалізації Української Греко-Католицької Церкви (1989–2009).

Виставка відкрилася за ініціативи протопресвітера Житомирського протопресвітерства Київської архиєпархії Української Греко-Католицької Церкви (УГКЦ) Віталія Сидорука та за сприяння Управління культури Житомирської облдержадміністрації.

Виставка охоплює період 1939–1991 років та відображає три важливі етапи трагічної і водночас героїчної історії УГКЦ ХХ століття – насильницьку ліквідацію, підпілля та легалізацію в 1989 році.

Матеріали фотовиставки на окремих прикладах узагальнюють і представляють становище УГКЦ в умовах переслідувань, розкривають форми спротиву і підпільної діяльності духовенства та мирян, методи боротьби за визнання своїх прав.

Основа виставки – це матеріали Інституту історії Церкви Українського католицького університету, спомини очевидців та активних учасників підпілля, які були зібрано протягом 1992–2009 років, документи державних архівів, фотографії з приватних збірок. У виставці показано життєві історії представників греко-католицького кліру, чернецтва, мирян, у кожній з яких – неповторна людська доля.

Після відкриття виставки всі присутні переглянули документальну стрічку «Ті, що вірні». У ній розповідається про історію заборони і легалізації найбільш переслідуваної Церкви ХХ століття. Після насильної ліквідації у 1946 році, вірні УГКЦ протягом 43 років зберігали свою віру у підпіллі. Герої стрічки, які здійснили вихід УГКЦ з катакомб, живуть в Україні та Росії, їх долі тісно переплетені з історією Церкви та епохи.

Виставка діятиме з 5 по 19 липня. Вхід вільний.

ruporzt.com.ua

ПУБЛІКАЦІЇ

Нижньовартовськ, Мегіон, Радужний, Лангепас: слідами УГКЦ… на Сибір11 жовтня

Нижньовартовськ, Мегіон, Радужний, Лангепас…Про ці населенні пункти далекого Сибіру знаємо хіба що з фільмів та чули із розповідей. І...

МЕДІА
Prev Next