АКТУАЛЬНО

У Жовківському монастирі провели Всеукраїнський з’їзд спільнот Апостольства молитви

Понеділок, 18 червня 2018, 11:48
16-17 червня у Жовківському монастирі отців василіан відбувався храмовий празник Пресвятого Серця Христового та Всеукраїнський з’їзд спільнот Апостольства молитви.

Духовні підготування напередодні празника проводив ігумен Івано-Франківського монастиря о. Йосафат Хаймик, ЧСВВ, який виголосив триденні реколекції.

Опівдні 16 червня до Жовківського монастиря почали прибувати групи Апостольства молитви, які після реєстрації побували на практичній конференції в будинку Просвіти міста. Там до присутніх звернувся о. Василь Білаш, голова Комісії у справах мирян УГКЦ, який виголосив привітальне слово від імені Блаженнішого Святослава, Отця і Глави УГКЦ. Крім того, привітав усіх присутніх протосинкел Сокальсько-Жовківської єпархії о. Володимир Коткевич.

Під час зустрічі доповідь «Слово Боже як рушійна сила в щоденному житті Апостольства молитви» виголосив о. Корнилій Яремак, ЧСВВ. Про історію та перспективи розвитку товариства Апостольства молитви розповів економ провінції Найсвятішого Спасителя о. Веніамин Чернега, ЧСВВ.  Отець Йосафат Коваль, ЧСВВ, на основі документів ІІ Ватиканського Собору вказав на роль мирян у Церкві.

Велику Вечірню з Литією відслужив протоігумен провінції Найсвятішого Спасителя о. Йоан Школик, ЧСВВ. Відтак на площі перед фігуркою Божої Матері молодіжний хор парафії при Жовківському монастирі провів співану вервицю. Опісля відбулося прийняття нових членів до релігійного товариства Апостольства молитви, яке здійснив координатор товариства в Україні о. Терентій Довганюк, ЧСВВ. Далі на вірних чекали нічні молитовні чування під проводом о. Йосифа Будая, ЧСВВ.

Ранок неділі розпочався Молебнем до Богородиці, суплікацією та Великим водосвяттям води. Кульмінацією празника стала Божественна Літургія, яку очолив о. Йоан Школик у співслужінні з настоятелем Жовківського монастиря о. Володимиром Маланюком, ЧСВВ, настоятелями та ієромонахами провінції, а також запрошеними священиками. Гомілію виголосив о. Йосафат Хаймик.

Священик розповів про культ почитання Серця Христового. Говорячи про поширення протестантизму в Європі, проповідник зазначив, що Реформація намагалася відкинути ті речі, які були невигідні з точку зору духовності, що містила в собі жертовність. «Тому об’явлення Христа Маргареті Марії Алякок – це знову намагання нашого Господа повернутися до першоджерел, адже Господь показав нам, як людське серце Сина Божого полюбило людину до кінця».

Наостанок ієромонах закликав розвивати віруюче суспільство в країні. «А все починається від нашого серця, у якому ми також можемо зустріти нашого Господа. А кожного разу, якщо ми Його правдиво зустрічаємо у своєму житті, то Він покаже своє серце, яким полюбив нас такими, якими ми є, щоб дати нам спасіння».

Після Літургії о. Терентій Довганюк провів для Апостольства молитви віднову посвяти Пресвятому Серцю Христовому. Опісля о. Володимир Маланюк висловив вдячність усім пресвітерам, монахам та вірним, які зібралися на це свято. Завершився празник молитвою за Україну «Боже великий, єдиний» та окропленням свяченою водою.

Західне бюро «Живого ТБ» за матеріалами www.osbm.in.ua


ПУБЛІКАЦІЇ

«Якщо людина вирішує усунути Бога, Він з повагою ставиться до її вибору, але тоді вона залишається сама»: думки Глава УГКЦ про секуляризацію18 березня

Як раніше повідомлялося, нещодавно відбулася презентація книжки «Діялог лікує рани» Отця і Глави УГКЦ Блаженнішого Святослава. Книжка...

МЕДІА
Prev Next