АКТУАЛЬНО

У Зміївці на Херсонщині освятили новий храм УГКЦ

Четвер, 14 грудня 2017, 16:40
10 грудня в с. Зміївка Бериславського району Херсонської області владика Михайло (Бубній), Екзарх Одеський, звершив Чин освячення новозбудованого храму і престолу парафії Різдва Пресвятої Богородиці.

Храм, який будувався понад 15 років, цього року був завершений завдяки підтримці владики і багатьох жертводавців, які в різний спосіб допомагали, щоб завершити роботу до кінця цього року. Церква побудована на честь Різдва Пресвятої Богородиці. Вірні мали велике бажання освятити цей храм саме цього року, бо відзначається річниця об’явлень Фатівської Божої Матері й 20-ліття, відколи греко-католицький священик прийшов на постійне служіння в це село.

Першим духовним приготуванням до цього свята була свята місія, яку проводили отці редемптористи: о. Василь Ліниця, о. Ігор Коліснік, о. Роман Халус та сестри редемптористки с. Оксана й с. Тереза. Місіонери упродовж семи днів готували парафіян до духовного відновлення, відвідуючи домівки, школу, дитячий садочок та запрошуючи парафіян й жителів села на освячення святині. Науками місіонери наголошували на важливості духовного життя з Богом й частої участі у Святих Тайнах Сповіді і Євхаристії.

Свято розпочалося зустріччю владики Михайла. Діти зустріли свого пастиря привітаннями й запашним короваєм, а о. Василь Барчук, адміністратор парафії, запросив владику до спільної молитви, освячення храму.

На святі були священики Скадовського й Херсонського деканатів, а також перший парох цієї парафії о. Степан Макар та священики, які продовжили після нього душпастирювати у с. Зміївці - о. Роман Боруцький й о. Іван Ментинський.

На завершення о. Василь, парох парафії, висловив слова вдячності всім жертводавцям, парафіянам та друзям за підтримку й допомогу у завершенні будови храму, подякував всім гостям, що прибули на це свято зі Скадовська, с. Антоновки, с. Олександрівки, с. Тарасівки, м. Херсону й м. Береслава, братам і сестрам з Православної Церкви, Лютеранської Церкви та шведської спільноти. Голова районної ради привітав парафіян і пароха о. Василя з визначною подією.

За ревне служіння у Христовому винограднику, владика Михайло подякував о. Василю, підніс його до гідності протоієрея, нагородивши золотим хрестом.

Святкове богослужіння возвеличив спів хору семінаристів Львівської духовної семінарії Святого Духа.

Для увіковічення цієї події на завершення посвячення храму й місії було встановлено місійного хреста, який має нагадувати всім парафіянам про ті постанови й духовні науки, що голосили отці місіонери. Храм і надалі повинен будуватися, але вже тепер у наших серцях.

 

Прес-служба Одеського екзархат
www.ugcc.od.ua

ПУБЛІКАЦІЇ

Молитва слухання: як молитися зі Святим Письмом?11 липня

У дев’ятому випуску відеопроєкту «Блаженніший Святослав: #доступно_про_важливе» Отець і Глава УГКЦ запропонував глядачам роздумати над...

МЕДІА
Prev Next