АКТУАЛЬНО

Учасники ініціативи «Небо над головами» лицарі Колумба відвідали колонію для неповнолітніх

Середа, 26 грудня 2018, 17:38
25 грудня 2018 року волонтери Пенітенціарного душпастирства УГКЦ відвідали Прилуцьку виховну колонію для неповнолітніх.

Ініціаторами поїздки стали учасники ініціативи «Небо над головами» члени спільноти «Лицарі Колумба» громади Святого Василія Великого, що також накупили солодких гостинців для гостювання-чаювання в цю поїздку для вихованців у колонії. 

О 9-й ранку 25 грудня волонтери зустрілися в офісі Пенітенціарного душпастирства з Павлом Загородновим для того, щоб завантажити до машини книжки, які добродії зі всієї України передавали для неповнолітніх ув'язнених напередодні. Також тут ми отримали кошти для забезпечення поїздки. Дорогу цього ранку замело - і з Києва до Прилук ми доїхали за 3 години. 

Василь Возняк, автор проекту «Небо над головами» ділиться:

«У Прилуках біля входу до колонії нас зустрів місцевий священик УГКЦ Дмитро Горнакевич, і ми зайшли всередину. На території колонії нас радо приймала завжди усміхнена працівниця колонії Оля Муляр. Поки почали сходитися хлопці, свій діалог, який переріс у лекцію, почав Владислав Лектор. Одразу тут подякуємо йому за те, що має цей особливий талант промовляти до хлопців - відчувати аудиторію, говорити прикладами, історіями та метафорами, ділячись своїм часом і знаннями з хлопцями. Після лекції, яка тривала близько години, ми мали час на особистісне спілкування з ув'язненими за чаєм з печивом. Під час чаювання ми передали вихованцям близько 40-ка книжок, які раніше нам надіслали добродії. Хлопці книжкам були дуже раді і собі дещо повибирали. Близько 6-ї вечора ми вже повернулися до Києва.

Цього разу коли приїхав до Прилуцької виховної колонії особливо гостро відчув, як нас тут чекають вихованці. Ми приїжджаємо до цієї колонії раз на два-три тижні, а хотілося б частіше. За весь час наших приїздів я дізнаюся про таланти і зайнятість цих хлопців - одні пишуть вірші, інші реп, ще інші багато читають, хтось ходить до тренажерки, а хтось робить вироби ручної роботи. Усі вони чекають новин від своїх рідних, а також дня звільнення. Ми не виправдовуємо порушення закону цих хлопців, але попри це ми приїжджаємо, щоб подарувати їм свою усмішку, обійми, радість і позитивне ставлення до світу. Ми, як волонтери, відчуваємо, що є три найцінніші речі, які ми можемо їм подарувати: час, увагу та повагу.

Ми висловлюємо подяку Олегові Марцінковському, який дуже охайно, попри сильний снігопад і тяжку дорогу, віз нас своєю машиною і послужив шофером у цій поїздці за непростої погоди. Дякуємо також Степанові Джусу, який є Великим лицарем і Головою ради "Лицарів Колумба" храму Василія Великого за організацію цієї поїздки. Дякуємо всім волонтерам, а також працівниками колонії за можливість відвідувати ув'язнених дітей».

Світлини події

Пенітенціарне душпастирство УГКЦ


ПУБЛІКАЦІЇ

Отець Теодосій Роман Грень: «Велика кількість покинутих дітей – це лакмусовий папірець морального стану суспільства» 10 серпня

Доктор Теодосій Роман Грень, ЧСВВ, віцеректор Папської колегії святого Йосафата, редактор Українського відділу Ватиканської дикастерії...

МЕДІА
Prev Next