АКТУАЛЬНО

Учасники XXVI пішої прощі вирушили зі Львова до Унева

П'ятниця, 25 серпня 2017, 14:33
25 серпня 2017 року учасники пішого паломництва до Святоуспенської Унівської лаври вирушили пішки зі Львова до Унева. Проща розпочалася Архиєрейською Божественною Літургією, яку очолив владика Венедикт (Алексійчук), Архиєпископ Чиказький УГКЦ. Владика Венедикт під час проповіді нагадав, що цього року ця духовна мандрівка присвячена особливій постаті нашої церкви – патріархові Йосифу (Сліпому), рік якого відзначаємо.

Особливої уваги і поваги заслуговують слова патріарха, які він розмістив на своєму гербі: «Per aspera ad astra!», що означають «Через терни до зірок» і які є прообразом нашого життя. Владика наголосив на словах сьогоднішнього Євангеліє: «Хто витримає до кінця, той спасеться», – і тоді поділився власним сприйняттям, адже євангелист вказує, що саме витримка запорука спасіння, навіть не молитва чи піст.

Патріарх Йосиф витримав свій шлях через терни до зірок й є прикладом служіння Богові та людям. На закінчення владика побажав усім прочан витривалості під час мандрівки, пішої і життєвої.

Під час триденної духовної мандрівки прочани матимуть можливість приступити до Таїнств Сповіді і Причастя, брати участь у Божественних Літургіях та інших богослужіннях, молитися, спілкуватися, читати біблійні уривки по групках, а також слухати реколекційні науки від спеціально запрошених реколектантів, серед яких владика Володимир (Груца), Єпископ-помічник Львівський УГКЦ, владика Теодор (Мартинюк), Єпископ-помічник Тернопільський УГКЦ, та інші.

 

Довідка

Серпнева піша проща «Львів–Унів» – вже традиційна триденна духовна мандрівка прочан, які вирушають зі Львова 25 серпня і прибувають до Унева 27 серпня, напередодні празника Успіння Пресвятої Богородиці. На сьогодні серпнева проща налічує близько 1500 прочан і має 3 маршрути: перший провадить через села Чижиків і Лагодів, другий – через Звенигород та Станимир і третій – через Верхню Білку і Лагодів. В Україні прощі до Унева відновилися з початком незалежності, коли Лавру було повернено монахам-студитам. Першу прощу після довгих років переслідування було зорганізовано в серпні 1991 року з нагоди храмового празника Лаври. Попровадив її єрм. Йосиф Мілян (зараз Єпископ-помічник Київської архиєпархії) разом із Марійською дружиною храму Святого архистратига Михаїла у Львові. Перші роки проща тривала два дні. Кількість прочан, що брали участь у прощі, коливалася від 150 до 300 осіб. Переломним моментом у новітній історії серпневих прощ до Унева став 1999 рік. Саме тоді прочанський шлях було збільшено до трьох днів. У 2000 році до організації прощі приєдналася молодіжна християнська організація «Українська молодь – Христові». Завдяки посиленій активності її членів за декілька років серпнева проща набрала більш молодіжного колориту, а кількість прочан збільшилася до 1000 осіб, а в деяких роках навіть більше.

Прес-служба прощі

 

ПУБЛІКАЦІЇ

Отець Рафаїл Турконяк: «Переклад Острозької Біблії тривав 30 років»13 липня

Отець Рафаїл Турконяк, архимандрит Студійського уставу, перекладач Острозької Біблії, професор Острозької академії, лауреат...

МЕДІА
Prev Next