АКТУАЛЬНО

Учителі з Дрогобича відвідали Погінський монастир

Вівторок, 26 червня 2018, 10:57
25 червня 2018 року до Погінського монастиря Успіння Матері Божої прибули прочани із Дрогобича. Вчителі загальноосвітньої школи № 1 разом з о. Ростиславом Мелехом, сотрудником храму Пресвятої Трійці, відвідали обитель отців василіан.

Після Хресної дороги прочани взяли участь у Божественній Літургій, яку очолив о. Ростислав. У гомілії отець зазначив, що тут, у Погоні, «ми можемо відчути, що місце, на якому стоїмо, святе» і це відчуття виникає не лише через рукотворний храм, який милує око. Проповідник також поділився роздумами над уривком із Євангелії, в якому мовилося про оздоровлення сухорукого, що дає зрозуміти наскільки людина  цінна для Бога.

Після богослужіння о. Іван Українець, ЧСВВ, ознайомив прочан з історією обителі, яка сягає княжих часів. Потім присутні завітали до монастиря, де перебуває чудотворна ікона Божої Матері, а також набрали води з цілющого джерела.

Як повідомила п. Світлана Фаринович, вчителька української мови та керівник музею історії навчального закладу, раніше школа № 1 була гімназією, а її духівниками – блаженні Дрогобицькі священномученики – Яким Сеньківський, Віталій Байрак і Северіян Бараник. За її словами, наприкінці 30-х років ХХ ст. вони служили в церкві Пресвятої Трійці й були духівниками гімназистів. Щонеділі учні гімназії приходили до навчального закладу та слухали «екзорту», тобто релігійну науку. Опісля йшли до храму, щоби взяти участь у Божественній Літургії.

Західне бюро «Живого ТБ» за матеріалами www.osbm.in.ua


ПУБЛІКАЦІЇ

Чому молитву варто починати з подяки? | Блаженніший Святослав: #доступно_про_важливе23 травня

Від одного з наших слухачів я отримав цікаве запитання: з чого варто розпочинати наше спілкування з Богом? Часом у молитві ми просимо, часом...

МЕДІА
Prev Next