АКТУАЛЬНО

УГКЦ уже десять років шукає можливості відкрити в Києві католицьку школу загальноосвітнього рівня

Середа, 14 вересня 2016, 03:48
Майже десять років ми працюємо над тим, аби в Києві відкрити католицьку школу загальноосвітнього рівня. Тому я закликаю до співпраці всіх тих, хто хоче, аби така школа постала у столиці. Про це сказав Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав під час інтерактивної програми «ВІДКРИТА ЦЕРКВА».

Для того щоб УГКЦ мала можливість почати реалізовувати відкриття такої школи, Церква потребує мінімальної співпраці з місцевою владою. «Насамперед нам потрібно знайти місце, де б відкрити цю школу. Уже є навіть асоціація батьків, які бажають, щоб у Києві існував такий заклад. До цієї школи можуть ходити всі без винятку діти, незалежно від їхньої національності чи віросповідання», – поділився Предстоятель.

Як успішний приклад приватної католицької школи загальноосвітнього рівня в Україні наводиться школа імені Святого Василія в Івано-Франківську, яку заснувала Івано-Франківська архиєпархія УГКЦ. За останні роки вона набула такої популярності, що цього року претендувало двоє дітей на одне місце.

«Але сьогодні ще постає питання про "виживання" такої школи. Адже законодавчо ще не визнано, що державні кошти йдуть за дитиною і батьки, котрі сплачують податки, мають право самі вибирати, в якій школі навчатиметься їхня дитина. Тому поки що приватні католицькі школи для того, аби дати якісну освіту, потребують допомоги батьків. Сподіваємося, що новий закон про освіту вирішить це», – зауважив Блаженніший Святослав.

Говорячи про те, чим відрізняється католицька школа від звичайної, Глава Церкви відзначив, що католицька школа пропонує високий стандарт європейського рівня. І це є школа, яка дає можливість сформувати і розвинути інтегральну особистість учня.

 

Департамент інформації УГКЦ

ПУБЛІКАЦІЇ

Владика Василь Лостен: «Діалог – це можливість по-справжньому пізнати серце свого ближнього»02 грудня

Свого часу митрополит Андрей Шептицький сказав: «Спільне добро чинить із людей одне тіло, а якраз те спільне добро є основою всякої любови....

МЕДІА
Prev Next