АКТУАЛЬНО

«Україна захищає європейські цінності ціною крові своїх дітей», – Глава УГКЦ до учасників міжнародного форуму в Італії

Середа, 23 лютого 2022, 21:30
Міжнародний форум «Середземномор’я – кордон миру» проходить у Флоренції (Італія) з 23-27 лютого. На початку зустрічі кардинал Гвальтєро Бассетті, Президент Єпископської конференції Італії, зачитав листа від Блаженнішого Святослава. На зустріч до італійської Тоскани приїхали єпископи та мери міст Середземномор’я, Прем’єр-міністр Італії Маріо Драгі та делегати різних міжнародних організацій. Папа Франциск прибуде до Флоренції у неділю, 27 лютого.

У своєму листі Глава УГКЦ пояснив причини, чому не зміг прибути на зустріч, та розповів про ситуацію в Україні: «В ці дні російський уряд офіційно порушив територіальну цілісність та суверенітет нашої країни, визнавши автономію самопроголошених республік Д/ЛНР та направивши російську армію, щоб, так би мовити, "забезпечити мир". В цей драматичний час я відчуваю своїм обов’язком бути поруч з моїм народом в молитві за мир».

Блаженніший Святослав наголосив, що Україна захищає європейські цінності «ціною крові своїх дітей, а моя земля ризикує перетворитись на поле смерті». Він також пригадав, що «Україна вже восьмий рік є невинною жертвою гібридної війни Росії», а війна в Україні вже більше не може називатися «українською кризою чи конфліктом, оскільки йде мова про справжню атаку на Європу, колективну безпеку та майбутнє існування всього європейського континенту».

Після Другої світової війни, наголосив Глава УГКЦ, Європа проголосила своїми найвищими цінностями мир та стабільність, «однак саме в ці дні ми є свідками, як відновлюється закон сильнішого».

Розповівши про втрати України від початку російської агресії, Блаженніший Святослав запевнив, що «Україна прагне миру, український уряд робить все можливе, щоб вирішити ситуацію дипломатичним шляхом, а український народ взиває до всього людства: Допоможіть нам захистити мир в Україні та в Європі».

Глава УГКЦ також пригадав приклад блаженного Ла Піра, голови міста Флоренції, засновника «середземноморських зустрічей миру»: «Під час своєї подорожі до Москви в 1959 році Ла Піра звернувся до радянського уряду із закликом до необхідності позбутися трупа атеїзму та не інвестувати в озброєння, а його ключем до кремлівських мурів було послання Богородиці у Фатімі: Моє Непорочне серце буде торжествувати, коли Росія навернеться і в світі наступить мир». Саме тому Блаженніший Святослав звернувся до учасників з проханням не припиняти молитися та докладати всіх зусиль для захисту миру в Україні.

Очільник італійського уряду Маріо Драгі у своєму слові теж наголосив, що «події в Україні спонукають нас наголосити, що сила та зловживання нею не можуть бути толеровані».

Натхненником середземноморських зустрічей є блаженний Джорджо Ла Піра, мер Флоренції у 1951-1957 роках. Його мрією було зближення країн та культур Середземномор’я. Започатковані ним середземноморські зустрічі об’єднують духовних та державних очільників 20 країн. Натхнений Флорентійським собором 1439 року, він бажав зробити Флоренцію містом «діалогу, екуменізму та братерської зустрічі різних народів». З ініціативи Папи Франциска цьогорічна зустріч проходить саме у Флоренції. У неділю, 27 лютого, Святіший Отець очолить Месу в базиліці Святого Хреста, зустрінеться з мерами столиць країн середземноморського узбережжя та родинами біженців.

Секретаріат Глави УГКЦ в Римі

Фото Секретаріату Глави УГКЦ в Римі
ПУБЛІКАЦІЇ

«Від нашої ефективності сьогодні залежить не тільки добробут людини, а й навіть її життя», – отець Любомир Яворський19 травня

«Основна роль Церкви в усі часи – душпастирське служіння, у якому вона дбає про душу людини. Але війна дуже "підсвітила" соціальне служіння...

МЕДІА
Prev Next