АКТУАЛЬНО

«Україна зробила свій вибір на користь європейської сім'ї народів ще в часи святого князя Володимира», – Глава УГКЦ

Неділя, 10 липня 2016, 15:26
Очевидно, що рухаючись до Європи, ми повинні в Європу щось принести. Україна буде цікавою для європейської цивілізації, коли збереже свою самобутність, коли прийде туди не як бідний прохач, але як народ із багатою культурою, із багатою духовною спадщиною. Бо, насправді, ми маємо що сказати світові і маємо чим із ним поділитися.

Про це сказав Блаженніший Святослав, Глава УГКЦ, в інтерв’ю для американського видання «Ukrainian People», відповідаючи на запитання про те, чи євроінтеграція має стати головним і незмінним зовнішньополітичним пріоритетом України.

Предстоятель УГКЦ зазначив, що де-факто, події на Майдані, Революція гідності стали виразним свідченням європейських вартостей. «Сьогодні дуже часто виявляється, що Європа забула про своє коріння. Важко повірити, щоб якийсь європеєць був здатний віддати своє життя за «європейські цінності», а Україна щодня жертвує своїми найкращими синами і дочками», – сказав Блаженніший Святослав.

Він пригадав, що Україна зробила свій вибір на користь європейської сім'ї народів ще в часи святого князя Володимира, коли прийняла християнство. «Я б не протиставляв ті дві дійсності: утвердження своєї незалежності, а відтак, скажімо, нашого цивілізаційного руху в європейську сім'ю народів. Бо це два етапи того самого процесу. Ми можемо залишитися вільною незалежною країною і протистояти загрозі асиміляції зі Сходу лише тоді, коли ми будемо справді повноцінним членом сім'ї європейських народів», – наголосив Блаженніший Святослав.

Він навів такий приклад: «Очільники Російської держави заперечують існування українського народу як такого, його культури, самобутності, а відтак заперечують його право на існування в окремій державі. Якщо Україна і ми, як народ, будемо поглинуті цією спільнотою, цим євроазійським простором, то ризикуємо зникнути як народ, як нація, як культура».

В інтерв’ю Блаженніший Святослав також розповів, що ще перед Революцією гідності представники всіх Церков і релігійних організацій України, включно з Московським патріархатом, підписали листа-звернення про євроінтеграційні прагнення українського народу.

 

Департамент інформації УГКЦ

ПУБЛІКАЦІЇ

Інструкція про присутність церковних структур, інституцій, духовенства, богопосвячених осіб КГВА УГКЦ у мережі «Інтернет»03 серпня

Затверджено на трирічний випробувальний термін із 3 серпня 2020 року Постановою №2 85-ї сесії Синоду Єпископів Києво-Галицького...

МЕДІА
Prev Next