АКТУАЛЬНО

Українські редемптористи обрали нового протоігумена

Понеділок, 01 грудня 2014, 12:26
Львівська провінція редемптористів 28 листопада 2014 року обрала нового протоігумена. Ним став о. Андрій Рак, який наступні чотири роки буде виконувати уряд провінційного настоятеля, повідомляє офіційний сайт провінції. Його попередник, о. Ігор Колісник, очолював українських редемптористів у 2010-2014 роках.

Довідка: Ієромонах Андрій Рак народився 30 липня 1977 року в м. Новояворівськ на Львівщині.

У 1998 році вступив до новіціату Львівської провінції редемптористів, де у 2004 році склав вічні обіти.

Протягом 1999 – 2001 рр. вивчав філософію та богослов’я у Вищому духовному інституті імені бл. Миколая Чарнецького, м. Львів.

З 2002 по 2006 роки магістерські студії католицького богослов’я на Леопольд-Франценс-Університеті в Інсбруку, Австрія.

Ієрейське рукоположення отримав 25 листопада 2006 року та продовжував своє служіння на різних редемптористичних парафіях в Україні.

Від 1 жовтня 2009 року служить в м. Інсбрук (Австрія), де знаходиться на докторантських студіях з морального богослов’я.

Редептористи – чоловіче монаше Згромадження Найсвятішого Відкупителя (назва в Україні: Чин Найсвятішого Ізбавителя», ЧНІ) (Congregatio Sanctissimi Redemptoris, CSSR). Католицьке монаше згромадження папського права засноване святим Альфонсом Марією де Лігуорі та єпископом Томазо Фалькоей для роботи серед сільського населення та малозабезпечених сімей, які переживали брак духовного виховання. Згромадження діє в Латинській Церкві та Східних Католицьких Церквах.

В УГКЦ перший монастир редемптористів був заснований за ініціативи митрополита Андрея Шептицького влітку 1913 року. У міжвоєнний період редемптористи розгорнули активну місійну діяльність в Галичині.

Після більшовицької окупації українські редемптористи зазнали репресій, багато з них були вбиті. У 2001 р. св. Іван Павло ІІ беатифікував серед інших новомучеників редемптористів єпископів Миколая Чарнецького і Василя Величковського, отців Івана Зятика і Зенона Ковалика. Нині тривають беатифікаційні процеси інших мучеників за віру з лона ЧНІ.

Сьогодні в Україні діє 11 монастирів ЧНІ. Серед єпископату УГКЦ в Україні — 6 владик є вихідцями з ЧНІ.

РІСУ

ПУБЛІКАЦІЇ

Заява Ради Церков щодо початку процесу вакцинації від COVID-19 в Україні24 лютого

Заява Всеукраїнської ради Церков і релігійних організацій щодо початку процесу вакцинації від COVID-19 в Україні

МЕДІА
Prev Next