Українські викладачі їздили до Рима на XIII Міжнародний освітній симпозіум
Понеділок, 19 вересня 2016, 11:09 7-11 вересня вічне місто Рим приймало учасників XIII Міжнародного симпозіуму університетських викладачів. На цей освітній захід до Італії прибули представники 63 країн світу, зокрема майже 40 українських викладачів, професорів і членів ректорату.
-
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
- У Римі відбулася презентація унікального етнокалендаря «КОЛО»
- При соборі Святої Софії в Римі діє пункт первинного медичного огляду для українських біженців
- «Думаю, що це невчасна ідея», – Блаженніший Святослав прокоментував задум цьогорічної Хресної дороги в Колізеї
Організатором цієї поїздки викладачів ВНЗ виступив Центр академічного душпастирства при Патріаршій комісії у справах молоді УГКЦ.
На зустрічі освітян всього світу в Римі були представники Київського кооперативного інституту бізнесу і права, Львівського національного лісотехнічного університету, Львівського інституту медсестринства та лабораторної медицини імені Андрея Крупинського, Національного університету «Львівська політехніка», Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка та Стрийського коледжу Львівського національного аграрного університету.
У перший день під час відкриття симпозіуму в Папському Латеранському університеті серед інших були виступи єпископа та ректора цього освітнього закладу Енріко Даль Коволо (H. E Enrico Dal Covolo), архиєпископа Рима Лоренцо Леуцці (H. E. Msg. Lorenzo Leuzzi), міністра освіти Італії Стефанії Джіанніні ( E. Sen. Stefania Giannini) та нобелівського лауреата з фізики професора Клода Коена-Тануджі (Claude Cohen-Tannoudji). Завершила відкриття симпозіуму урочиста Вечірня в Папській базиліці Сан Джовані на Латеранському пагорбі під супровід італійського Національного оркестру.
Другого дня учасники обрали важливі для них секції симпозіуму, де доповідали фахівці, була можливість запитань і дискусії, а також роботи в групах. Робочими мовами всіх заходів були італійська з окремими перекладами англійською, проте були й доповідачі-французи, доповіді яких перекладали італійською.
Українські викладачі відвідали секції під назвами «Економіка і фінанси», «Біоетика» та «Освіта», тим часом як для ректорів була окрема програма, яку й відвідала ректор Київського кооперативного інституту бізнесу і права Тетяна Камінська. У п’ятницю, третього дня, організатори симпозіуму презентували спільний документ «Карта Риму 2016». Незабутнім завершенням Симпозіуму для всіх учасників стала суботня зустріч з Папою Франциском на площі Святого Петра в Римі.
Упродовж подорожі до Рима та під час повернення додому освітяни також відвідали Будапешт, Падую, Флоренцію, Ланчано, Пескаре, Ріміні та Венецію, де відвідували екскурсії та брали участь у Літургії в найвідоміших храмах Угорщини та Італії. У цей Ювілейний рік Божого милосердя вони мали виняткову нагоду пройти крізь святі ювілейні двері у чотирьох відпустових базиліках Рима. Особливими стали Богослужіння в церкві Євхаристійного чуда в Ланчіано, у соборі Святого Марка у Венеції. Подорожуючі мали змогу помолитися біля мощів св. Антонія в Падуї, священномученика Йосафата, апостолів Петра і Павла та пророка Івана Хрестителя в Римі.
Під час поїздки, навіть в автобусі, усі охочі могли вголос чи анонімно задати запитання священикам, які, як духівники, супроводжували паломників: о. Олег Кекош, капелан Дрогобицького державного педагогічного інституту, о. Олег Турків, капелан одного з дрогобицьких професійних училищ, о. Богдан Кулик, капелан Львівського національного лісотехнічного університету, та о. Петро Верхоляк, координатор академічного душпастирства Комісії у справах молоді УГКЦ, і капелан Стрийського коледжу ЛНАУ. Щоденно в подорожі була можливість сповіді, якою скористалися неодноразово майже всі паломники, тож на Літургії у Венеції наприкінці подорожі до Тайни Євхаристії вишикувалася ціла черга.
Марта Зозуля, о. Петро Верхоляк
Прес-служба Патріаршої комісії у справах молоді УГКЦ
- «Мудра справа»: підтримка постраждалих від війни за допомогою продуктових наборів26 травня
- Владика Ярослав Приріз освятив у Дрогобичі автомобілі для потреб ЗСУ26 травня
- Владика Кеннет Новаківський: «Заявлена мета росії знищити українську державність і "розв’язати українське питання" має закінчитися провалом»26 травня
- Греко-Католицька Церква у Тернополі передала 7 автомобілів для ЗСУ26 травня
- Глава УГКЦ у 92-й день війни: «Cвіт повинен усвідомити небезпеку пандемії руского міра»26 травня

«Мудра справа»: підтримка постраждалих від війни за допомогою продуктових наборів26 травня
Патріарша фундація «Мудра справа» запустила новий благодійний проєкт – формування та роздавання продуктових наборів для потребуючих та...
-
Владика Ярослав Приріз освятив у Дрогобичі автомобілі для потреб ЗСУ
-
Глава УГКЦ у 92-й день війни: «Cвіт повинен усвідомити небезпеку пандемії руского міра»
-
Глава УГКЦ пояснив, яка основна місія Церкви в час війни
-
Священник миє вікна авто, щоб зібрати кошти на турнікети для українських захисників
-
Глава УГКЦ у 91-й день війни: «В Україні діється кричущий злочин – російські окупанти ведуть політику вилюднення України»
-
Глава УГКЦ у 90-й день війни: «Боже, спаси і сохрани усіх людей від такої православної культури, яку несе росія!»
-
«Дякуємо Господу Богу за те, що Він відкрив наші серця українцям», – примас Польщі Войцех Поляк
-
Глава УГКЦ у 89-й день війни: «Україна щодня отримує нову небесну сотню»
-
Глава Церкви: «Аскольдова могила в Києві перетворюється на пантеон українського народу»
-
Глава УГКЦ у 88-й день: «Маємо зробити все, щоб новітні людиноненависницькі ідеології не поширювалися»
-
«Смерть не може забрати наших добрих вчинків», – о. Іван Талайло
-
«Він миттєво відповів: "Я б зрікся посту Патріарха"», – архиєпископ Станіслав Ґондецький про відповідь Патріарха Вартоломея
-
В катехитичній онлайн-школі «Промінь світла» завершився навчальний рік, сертифікати дітям вручив Глава УГКЦ
-
Митрополит Львівський звершив благословення автомобілів швидкої медичної допомоги для військових
-
Глава УГКЦ у 87-й день війни: «Той, хто наказує іншому вбивати, ґвалтувати, сам стає вбивцею і ґвалтівником»