АКТУАЛЬНО

Українська громада міста Перуджі відсвяткувала 15-літній ювілей

Понеділок, 30 квітня 2018, 10:53
28 квітня 2018 року в Перуджі (Італія) відбулася Архиєрейська Божественна Літургія з нагоди ювілею заснування громади, яку очолив владика Діонісій (Ляхович). З єпископом співслужили священики, які душпастирювали тут протягом 15 років, та капелани сусідніх громад. На завершення молитви до вірних зі словом вітання звернувся кардинал Гуальтєро Басcетті, Голова Єпископської Конференції Італії.

Перед початком Богослужіння високодостойних гостей привітали українські діти разом із о. Василем Гушуватим, капеланом громади. Відтак розпочалася Архиєрейська Божественна Літургія, проповідь під час якої виголосив владика Діонісій.

Наприкінці Літургії о. Василь Гушуватий радо привітав кардинала Гуальтєро Бассетті, Архиєпископа Перуджі, та священиків, які служили українцям у Перуджі. Серед них – о. Володимир Волошин, о. Андрій Максимович, о. Ігор Крупа, о. Андрій Солецький та о. Ігор Боярський.

Після цього кардинал Бассетті привітав владику Діонісія Ляховича, українських священиків та вірних із 15-літнім ювілеєм громади, подякував за їхній важкий труд на чужині та побажав заступництва Пресвятої Богородиці, оскільки незадовго розпочинається Її місяць – травень.

Після цього відбулася святкова трапеза та урочистий концерт за участю квартету студентів з Папської української колегії святого Йосафата.

Довідка:

1 березня 2003 року у храмі Святого Антонія м. Перуджа було вперше відслужено Божественну Літургію для емігрантів з України, котрі проживають в регіоні Умбрія у візантійському обряді о. Володимиром Волошиним.

9 березня 2003 року відбулося перше паломництво до Ассижа, яку провадив о. Василь Поточняк, і котрий для громади 15 березня вдруге відслужив Божественну Літургію і фундатор громади в м. Перуджа.

З 29 березня 2003 року по червень 2008 року душпастирське служіння в м. Перуджа здійснював о. Андрій Максимович.

З червня 2008 року по квітень 2015 року душпастирське служіння здійснював о. Ігор Крупа. З травня 2015 року тимчасове служіння здійснювали о. Андрій Солецький та о. Василь Кулиняк.

З 31 жовтня 2015 року до сьогодні душпастирське служіння здійснює о. Василь Гушуватий. З 2003 по 2016 рік Богослужіння здійснювалися в храмі Святого Антонія Падевського, а з 2016 до сьогодні в церкві Santa Maria Nuova.

Тарас Жеплінський,
Микола Мудрик


ПУБЛІКАЦІЇ

«Якщо людина працює над собою, то зможе побудувати щасливе подружжя», — християнський психолог Мирон Шкробут21 січня

22 січня на “Воскресіння. Живе радіо” стартує психологічна програма “Порадня”, завдяки якій слухачі зможуть отримати поради щодо...

МЕДІА
Prev Next