АКТУАЛЬНО

Українська коляда – у греко-католицькому храмі Канади

Четвер, 16 січня 2020, 09:09
Велелюдно було 8 січня у cоборі Івана Хрестителя, єдиному храмі Української Греко-Католицької Церкви в столиці Канади Оттаві. Сюди на вже традиційний різдвяний концерт прибули не лише вихідці з України, а й уродженці Канади, а також українські заробітчани.

Спільну коляду за участю представників різних конфесій понад тридцять років тому започаткували отці василіани, які впродовж десятиліть опікуються українською церквою.

Цьогоріч свято розпочалося відомою колядою «Бог предвічний народився». Далі театралізовану сценку про народження Ісуса Христа представили діти з молодіжної української організації «Пласт». Концертне дійство продовжили хори собору Івана Хрестителя та православного собору Успіння Пресвятої Богородиці; квартет з українського інституту імені Андрея Шептицького, Оттавський жіночий ансамбль «Коліжанки» та чоловічий хор «Акорд».

Особливістю екуменічного дійства було те, що поряд із традиційними колядками «Нова радість стала», «Во Вифлиємі», «По всьому світу» та іншими, лунали й осучаснені різдвяні пісні. Зокрема, вирізнялися «Дзвонять дзвіночки», «В глибокій долині» у виконанні ансамблю «Коліжанки», «Василева мати» у виконанні хору «Акорд» та давні колядки східного обряду, перекладені на англійську мову, у виконанні чоловічого квартету.

Завершилося святкування спільною колядою усіх колективів і гостей свята. А присмаку українського Різдва додали солодкі почастунки та запашні пампухи, приготовлені представницями «Ліги українських жінок».

Повідомив о. Йоаким Ковальчук, ЧСВВ


ПУБЛІКАЦІЇ

Де можна зустріти Бога? (про те, що Церква – це не лише стіни храму)28 листопада

У 29-му випуску відеопроєкту «Блаженніший Святослав: #доступно_про_важливе» Глава УГКЦ запропонував подивитися на Христову Церкву як на...

МЕДІА
Prev Next