АКТУАЛЬНО

«Українська шопка, яка брала участь в експозиції у Ватикані, може стати “мандрівним вертепом” українськими парафіями Італії», — о. Марко Семеген

Середа, 10 лютого 2021, 11:07
Український вертеп, який брав участь у щорічній виставці «100 вертепів у Ватикані» (13 грудня 2020 року - 17 січня 2021 року), відтепер перебуватиме під протекцією товариства «Свята Софія» в Римі.

Наступного року, у різдвяний період, шопку планують виставити в прокатедральному соборі Святої Софії УГКЦ в Римі, аби всі охочі, хто не встиг відвідати експозицію через обмеження, зумовлені пандемією коронавірусу, могли помолитися в храмі біля вертепу з України.

Про це повідомив о. Марко Семеген, ректор собору Святої Софії УГКЦ в Римі, президент товариства «Свята Софія» в Римі, у коментарі для Департаменту інформації УГКЦ.

На думку душпастиря, український вертеп повинен прикрасити Різдво українських мігрантів в Італії наступного року і стати ще одним місцем для молитви й прославлення новонародженого Сина Божого. За словами о. Марка, варто започаткувати «традицію мандрівного вертепу» українськими парафіями Італії.

«Участь вертепу з України в щорічній виставці шопок у Ватикані стала нагодою представити частину української культури в Апостольській столиці. Цей вертеп став нагадуванням і українським мігрантам про ситуації на Сході Батьківщини», — переконаний він.

«Наступного року цей мистецький виріб черниці буде виставлений в соборі Святої Софії в Римі, аби, молячись до новонародженого Ісуса, ми могли разом дякувати Богу за Його Різдво», — підсумував о. Марко.

Додамо, автором  українського вертепу, який був представлений  на  щорічній виставці вертепів з усього світу «100 вертепів у Ватикані», є схимонахиня Теодосія Полотнюк із Свято-Успенського жіночого скиту, що в с. Многопілля Донецького екзархату УГКЦ. Вертеп виготовлений із екоматеріалів (картон, папір, деревина, мох, глина, пісок, тирса, каміння).  На передньому плані цієї роботи можна впізнати ліси українських Карпат, що на Заході Україні, а на задньому — село Многопілля, яке лежить на Сході нашої Батьківщини. Вертеп покликаний передати дух Різдва від Сходу до Заходу України і ознайомити з частиною багатогранної палітри української різдвяної традиції.

Руслана Ткаченко для Департаменту інформації УГКЦ


ПУБЛІКАЦІЇ

Проповідь Блаженнішого Святослава на інтронізації екзарха Німеччини та країн Скандинавії владики Богдана Дзюраха19 квітня

Бути християнином, приймати хрещення Христове означає бути готовим послужити. Причащатися Його Тіла і Крові означає мати силу здійснити це...

МЕДІА
Prev Next