АКТУАЛЬНО

Українці Рима вшанували пам’ять жертв Голодомору-геноциду

Понеділок, 24 листопада 2014, 11:40
У неділю, 23 листопада, українська громада Рима вшанувала жертви Голодомору-геноциду 1932-1933 років в Україні. Поминальні заходи розпочалися в соборі Святої Софії Божественною Літургією і панахидою за невинно убієнних голодом, які очолив отець-протоархимандрит Генезій Віомар, ЧСВВ.

Після Богослужінь за участю дітей та молоді відбулося запалення cвічки пам’яті та патріотичний флеш-моб. У поминальних заходах взяли участь представники Посольства України при Святому Престолі та Посольства України в Італії.

Після обіду заходи щодо вшанування жертв Голодомору продовжилися в центрі Рима, на площі навпроти Пантеону. Під час акції радник Посольства України Є. Єнін зачитав Звернення Посла України до української громади та італійських друзів у зв'язку з вшануванням цієї жалобної дати. Під мелодію Реквієму відбувся флеш-моб, який символізував Матір-Україну та двоє її дітей, які помирають від голоду. У цей момент всі присутні запалили свічки пам'яті.

Українська бандуристка Любов Зубко виконала пісню, присвячену Україні. У мітингу взяла участь представник Евромайдану Мінеаполіс (США) пані Людмила Анастасієвска, яка виступила англійською мовою. Один за одним брали слово активісти громади. Українською та італійською мовами присутнім розповідали про Геноцид українського народу. Саме Голодомор багато в чому дав підстави для теперішньої війни на сході України, адже на місце мільйонів українських селян, які загинули від голоду, заселялися переселенці з Росії, нащадки котрих зараз намагаються дестабілізувати ситуацію.

Не обійшлося і без провокацій. Групи туристів з Росії виявляли своє незадоволення мітингом. Декотрі з них намагалися викрикувати «Слава Росії» та «За Донбас», після чого змушені були спілкуватися з поліцією за порушення громадського спокою під багатоголосся «Україна – понад усе».

Учасники акції роздавали перехожим листівки різними мовами, котрі розповідали про Голодомор. На завершення всі присутні виконали «Пливе кача» на пам’ять про жертв Голодомору та полеглих Героїв Небесної сотні і вояків АТО і Гімн України.

Заходи із вшанування 81-ї річниці Голодомору в Римі були організовані Релігійним товариством «Свята Софія», молодіжною спільнотою, що діє при базиліці Святої Софії, оргкомітетом Євромайдану Рима та Конгресом українців Італії.

фото: Олеся Татарин

Повідомив Олесь Городецький

ПУБЛІКАЦІЇ

Митрополит Борис Ґудзяк: Пророче служіння наших шкіл24 вересня

У зв’язку із тотальним закриттям католицьких шкіл у Сполучених Штатах Америки архиєпископ і митрополит Філадельфійський владика Борис...

МЕДІА
Prev Next