АКТУАЛЬНО

Українці Цюриха почали святкувати Різдво за новим календарем

Понеділок, 30 грудня 2019, 12:16
Душпастирський осередок для українців візантійського обряду в м. Цюрих (Швейцарія) перейшов на святкування нерухомих свят (Різдва, Богоявлення та ін.) за новим стилем.

Ініціатива переходу на новий календар належить самим парафіянам. Протягом усього 2019 року відбувалося інформування та обговорення цього кроку, а відтак волевиявлення вірних було зафіксоване у трьох турах голосування. За підсумками голосування, в якому майже всі висловилися за зміну календаря, було здійснено офіційний перехід і 25 грудня 2019 р. вперше відзначено Різдво за новим стилем. Різдвяну Літургію в Цюриху очолив адміністратор громади о. Назарій Заторський. З ним співслужив митрофорний протопресвітер о. Петро Костюк.

З огляду на те, що більшість парафіян висловилася не лише за перехід, але й за те, щоб він був повним, а не поступовим, з 1 січня 2020 р. усі богослужіння громади Цюриха відбуватимуться відповідно до неоюліанського календаря.

Хоча це не перша релігійна громада в Паризькій єпархії, яка перейшла на новий стиль, проте перша у Швейцарії. Її приклад уже спричинив обговорення цього питання в інших швейцарських громадах.

Приклад переходу громади Цюриха, як вважають у Паризькій єпархії, також показує можливий варіант вирішення календарного питання в Україні: перехід на новий стиль повинні вирішувати самі вірні на рівні кожної окремої громади, замість виконувати вказівки ієрархії згори. Тоді набагато нижчою буде ймовірність міграції вірних до іншої конфесії та їхнього спротиву цьому крокові, необхідність якого стає все очевиднішою також і з огляду на те, що за якихось вісімдесят років, через усе більше відставання старого календаря, на ще один день доведеться переносити дати нерухомих свят за старим стилем, тож із 2100 року Різдво припадатиме вже не на 7, а на 8 січня.

Західне бюро «Живого ТБ» за матеріалами https://ugcc.fr

ПУБЛІКАЦІЇ

Проповідь Блаженнішого Святослава у свято Воздвиження чесного і животворного хреста Господнього28 вересня

Розгорнімо для себе в Господньому хресті книгу Божого об’явлення. Розгорнімо книгу правди про те, якою є повнота досвіду життя людини....

МЕДІА
Prev Next