АКТУАЛЬНО

Українці в Угорщині відзначили 30-ліття виходу УГКЦ із підпілля

Середа, 11 грудня 2019, 13:14
8 грудня, в неділю, українська громада Угорщини відзначила ювілейну дату виходу Церкви з підпілля. День розпочався з Божественної Літургії в парафії Покрови Богородиці УГКЦ в Будапешті, яку очолив о. Іван Паньків, декан дрогобицький, настоятель храму дрогобицьких священномучеників.

У своїй проповіді гість з України підкреслив значення мученицької  смерті за віру Христову та її значення для Церкви. Священник розповів про смерть дрогобицьких священномучеників від рук  енкаведистів та інших українських  новомучеників, яких папа Іван Павло ІІ проголосив блаженними під час свого візиту до Львова у 2001 році. «Кров мучеників за віру зміцнює Церкву, яка стає непереможною», - завершив отець Іван.

Після літургії відбулася панахида за священниками та мирянами УГКЦ, які загинули в катівнях НКВС та радянському концентраційному таборі ГУЛАГ.

Відтак у приміщенні церковної світлиці відбулася зустріч громади зі свідками підпілля. Про свої пережиття підпільної Церкви розповіли о. Іван Паньків та п. Олег Турик. Учасникам заходу було цікаво послухати розповідь очевидців катакомбної Церкви про те, як відбувалися Літургії в житлових будівлях за зачиненими вікнами, як хрестили, вінчали та хоронили людей під час переслідування Церкви.

На завершення о. Дам’ян Габорій подякував гостям із України, а особливо п. Михайлові Кравцеві, директору Міжнародного благодійного фонду імені Івана Франка, який організував поїзду для гостей з України.

За матеріалами пресслужби УГКЦ в Угорщині


ПУБЛІКАЦІЇ

Отець Микола Бичок: «Хоч би де я був, завжди зустрічав святих людей»15 січня

15 січня стало відомо, що Римський Архиєрей підтвердив вибір Синоду Єпископів Української Греко-Католицької Церкви і номінував отця...

МЕДІА
Prev Next