АКТУАЛЬНО

Українці в Угорщині відзначили Хрещення Русі-України

Четвер, 30 липня 2020, 11:55
Кожного року в літній період українська громада в Угорщині святкує історичну подію – Хрещення України у відомому угорському містечку Тіхонь, яке розташоване на пагорбах біля угорського моря, озера Балатон. Цього року святкування в українській громаді відбулося 25 липня. Зібралося понад сто осіб з різних околиць Угорщини.

Святковий день розпочався із покладання вінків перед пам’ятником угорському королю Андрашу (Андрію) та його дружині Анастасії (доньці Ярослава Мудрого), який встановлений біля бенедиктинського абатства. Відтак гості переглянули фільм в духовно-культурному центрі бенедиктинців про історію монастиря, яка пов'язана з Україною, оскільки монаше життя в Угорщині розпочалося від моменту, коли королева Анастасія запросила монахів із Києва до Угорщини.

Після цього українська громада взяла участь у молитві за Україну в монастирській церкві, яку провів о. Дам’ян Габорій, душпастир для українців в Угорщині. Далі відбувся чин відновлення хресних обітів. У своєму зверненні проповідник наголосив, що св. Володимир хотів об’єднати слов’янські племена в Україні в один народ. Зрозумівши, що тільки Божа сила може це зробити, він насамперед охрестився сам, а потім охрестив увесь народ. Священник зазначив, що українська громада в Угорщині зараз переживає різні труднощі, тому також потребує єдності, мудрих керівників, щоб об’єднатися між собою завдяки Божій силі.

Святковий день завершився монастирською трапезою та відвідуванням місцевих музеїв.

Наступного дня відзначення річниці Хрещення Русі-України відбулося в парафії Покрови Богородиці УГКЦ в Будапешті, під час недільної Божественної Літургії молилися за мир в Україні та за єдність між християнами.

За матеріалами пресслужби УГКЦ в Угорщині


ПУБЛІКАЦІЇ

Проповідь Блаженнішого Святослава на інтронізації екзарха Німеччини та країн Скандинавії владики Богдана Дзюраха19 квітня

Бути християнином, приймати хрещення Христове означає бути готовим послужити. Причащатися Його Тіла і Крові означає мати силу здійснити це...

МЕДІА
Prev Next