АКТУАЛЬНО

Українці в Італії провели національне паломництво до базиліки Cвятого Антонія у Падуї

Понеділок, 26 вересня 2016, 16:20
У неділю, 25 вересня 2016 року, у Ювілейний рік Божого милосердя відбулося Національне паломництво українців в Італії до базиліки Святого Антонія в Падуї. Започатковане ще у 2003 році, цьогорічне паломництво зібрало понад тисячу вірних із різних куточків Північної та Центральної частин Італійської Республіки. На святкову зустріч прибула також паломницька група з України.

Божественну Літургію очолив владика Діонісій Ляхович, Апостольський візитатор для українців греко-католиків в Італії та Іспанії. У проповіді єпископ, привітавши паломників, поділився духовними роздумами про значення хреста в контексті життя святого Антонія: «Вітаю вас усіх, що прибули до Падуї поклонитися мощам святого Антонія. Ми приносимо йому наші молитви і прохання. І кожний нас має щось йому донести, просити у нього заступництва для себе і миру для України.

Сьогоднішня проща в базилиці Святого Антонія дає нам також нагоду для роздумів про хрест, адже сьогодні є неділя перед Воздвиженням Чесного хреста. А ми всі знаємо, що хрест є символ християнина.

Чудодійна сила святого Антонія випливала саме з того, що він був розіп´ятий для світу та з його глибокого єднання з Ісусом Христом! Він не був прив´язаний до світу, тому і не боявся людських погроз, не лякався голосити Слово Боже для безбожників. Інколи ми сьогодні боїмося сказати правду, проте Слова Божого зв’язати неможливо».

Спільно з владикою молилися та уділяли святу Тайну Сповіді капелани з Італії та гості з України: о. Василь Кишенюк (Vicenza), о. Михайло Хром'янчук (ReggioEmilia), о. Олександр Сапунко (Ferrara), о. Юрій Ходань (Belluno), о. Василь Гушуватий (Perugia) о. Іван Чверенчук (Chioggia), о. Ярослав Чайківський (Venezia), о. Андрій Кулієвич (Pordenone) та о. Антоній Твердохліб, ЧБМ (Тернопіль). Гостей приймав о. Ігор Боярський, капелан для українців в Падуї та Есте. З боку Італійської Церкви з вітальним словом звернулися віце-ректор базиліки Святого Антонія о. Джорджо Ладжоні та о. Елія Ферро (Єпископський вікарій у справах мігрантів, директор Migrantes).

На завершення Святої Літургії під спів церковного хору громади м. Падуї та молодіжного колективу з Венеції прочани змогли приступити до мирування та зробити спільне пам'ятне фото.

Щиро дякуємо всім присутнім за молитву та українській громаді Падуї за організацію свята і готовність прилучитися до вдалого його проведення.

www.chiesaucraina.it

ПУБЛІКАЦІЇ

Дослідження PISA показало, що український учень не готовий до життя після школи19 лютого

Одним з основних завдань освіти – рівень підготовки дітей до життя. Та в Україні поки що домінує думка, що ми готуємо дітей до ВНЗ. Ще донедавна...

МЕДІА
Prev Next