АКТУАЛЬНО

УКУ вперше в Україні провів фольк-баль «Перелаз» онлайн

Вівторок, 02 червня 2020, 12:12
Незважаючи на карантин, УКУ вдалося вперше провести благодійний захід онлайн, зустрітися із понад двомастами родинами благодійників із тридцяти міст з усього світу та зібрати майже шість мільйонів гривень на стипендії студентам і викладачам університету.

«Перелаз» традиційно вів відомий український шоумен Сергій Притула, а музичним гостем став Тарас Чубай. Крім звичних Тихого й Гучного аукціонів і живої української музики, презентували будівництво нового корпусу УКУ – студентського Колегіуму II.

Завдяки щедрості великої родини, яка зустрілася на XIII Благодійному онлайн «Перелаз», університету вдалося зібрати заплановану суму до Стипендійного фонду імені митрополита Андрея Шептицького. Ці кошти забезпечать шістдесят одну семестрову та річну стипендії для студентів та  дві стипендії для викладачів.

Серед присутніх, як і завжди, були ті, хто не пропустив жодного фольк-балу протягом тринадцяти років, і ті, для кого досвід онлайн-«Перелазу» став першим благодійним заходом. Багато гостей цьогорічного свята – українці діаспори, які змогли зі своїх осель у Чикаго, Торонто, Нью-Йорку та Мельбурні перенестися у святкову родинну атмосферу УКУ.

Учасники фестивалю спілкувалися в групах, відтак отримали спільне завдання помріяти про досягнення УКУ у 2050 році. Серед найрізноманітніших передбачень була навіть пропозиція зробити «Перелазу» національним українським святом. Звернулися до гостей двоє студентів УКУ,  для яких стипендія жертводавця не лише посилила мотивацію вчитися, а й дала наснагу для позаакадемічних звершень. «Я зробив вибір на користь університету, а не професії – і жодного разу про це не пошкодував, – зізнався Михайло Ємчура. – Уже після першого знайомства із вишем я відчув, що УКУ – це передусім теплота, невимушеність і турбота». Студентка третього курсу бакалаврської програми з «Психології та психотерапії» Олена Шумейда, яка протягом навчання також брала участь у науково практичному товаристві, студентському парламенті та дописувала в студентський блог подякувала своїм фундаторам стипендії за наснагу та мотивацію.

У рамках спілкування зі спільнотою УКУ, організатори Перелазу також розповіли про масштабне будівництво Колегіуму ІІ, яке триває. Нова будівля в академічному містечку УКУ створить можливість для проживання в кампусі і формації для понад трьохсот студентів університету. Особисто пообіцяв пожертвувати на будівництво Колегіуму ІІ  мільйон доларів США пан Юрій Косюк (агрохолдинг МХП). Проєкт підтримали й українські жертводавці: Фонд родини Загорій – 300 тис. дол,  інвестиційна компанія «Dragon Capital» в особі Томаша Фіали - 200 тис. дол. Пожертвою в 100 тис. дол. будівництво підтримали: компанія «SoftServe» в особі Вервеги Тараса, Кицмея Тараса, Дениса Олега та Любінця Ярослава; Фонд Петра Порошенка; компанія «Галнафтогаз», пан Віталій Антонов, компанія Нова Пошта, пан В’ячеслав Клімов – 60 тис. дол, компанія Екооптіма в особі Зіновія Козицького – 50 тис. дол. Львівські приятелі УКУ, зокрема Козак Богдан, Бережанський Олександр, Федишин Роман, Вовк Олена, Гаврилів Андрій із бізнес-партнером із Дніпра Євгеном Яременко, які разом пожертвували на будівництво Колегіуму 115 тис. дол.

Президент УКУ владика Борис Ґудзяк виголосив свою промову перед Гучним аукціоном. Владика розповів, що востаннє відвідував УКУ за кілька днів до карантину, але й під час карантину підтримує зв’язок зі спільнотою, спілкуючись і з ректоратом, і із сенатом, і зі студентами та викладачами. Владика поділився, що спільнота університету дає йому наснагу та натхнення. «У розмовах зі спільнотою я бачу людей, які згуртовано і стратегічно рухаються вперед, цей рух – симфонія. Постава спільноти УКУ й мене виструнчує. Бо не страх підштовхує їх до дії, а надія й певність у тому, що віддано працюючи зараз, їм вдасться зберегти все це заради роботи, що ще попереду. Мені подобається цей клич отця-ректора Богдана Праха: ми маємо вийти з цього виклику сильнішими, маємо зробити стрибок уперед», – звернувся владика Борис до спільноти друзів УКУ.

Благодійний вечір традиційно завершився музикою й танцями. Насамкінець гості помолилися разом із владикою Борисом, а потім організатори увімкнули мікрофони гостей для прощання та висловили величезну вдячність за щиру підтримку й години радості у великому родинному колі. «Сподіваюся, що емоції, які ми отримали протягом цього свята благодійності будуть справді імунозміцнюючими. Будьте здорові та нехай ваші мрії здійснюються», – попрощався з гостями отець-ректор.

Західне бюро «Живого ТБ» за матеріалами https://ucu.edu.ua


ТЕГИ: УКУ, бал
ПУБЛІКАЦІЇ

Проповідь Блаженнішого Святослава в шосту неділю після Зіслання Святого Духа під час прощі до Крилоса02 серпня

Христова Церква від початку проповіді Христового Євангелія і аж досі проповідує Бога, який прощає, який є любов’ю, який оздоровляє людину. Й...

МЕДІА
Prev Next