АКТУАЛЬНО

Унікальний іконостас повернуть на Жовківщину

Вівторок, 06 жовтня 2015, 16:15
11 жовтня відбудуться святкові заходи з нагоди повернення відреставрованого іконостаса зі Львівського музею історії релігії до рідного старовинного храму Святого архистратига Михаїла в с. Стара Скварява, що неподалік м. Жовкви.

Розпочнеться урочистість Архиєрейською Літургією о 12:00 в новому храмі Святих апостолів Петра і Павла. Після цього присутні перейдуть до відремонтованої церкви Архистратига Михаїла, де будуть звершені моління та благословення оновленого храму та самого іконостаса. Очолить богослужіння єпископ Сокальсько-Жовківський Михайло (Колтун).

Іконостас – єдиний зразок повного комплексу ікон молільного та празникового рядів середини ХVІ століття, які є найстарішими повністю збереженими в українському іконописі. Намісний і цокольний ряд створені у другій половині ХVІІ століття славетним українським художником Іваном Рутковичем. За мистецькою цінністю іконостас прирівнюється до таких шедеврів, як іконостаси зі скиту Манявський, церкви Святої Параскеви П’ятниці у Львові чи із Рогатинської церкви Святого Духа і належить до національного культурного надбання.

Тривалий час провадилися дискусії щодо доцільності повернення відреставрованої святині з музею до місця призначення. Однак коли був відремонтований давній храм та встановлені засоби безпеки, досягнуто згоди між парафією УГКЦ с. Стара Скварява і Музеєм історії релігії про те, що давній храм Святого архистратига Михаїла з іконостасом стає філіалом Львівського музею історії релігії під назвою «Староскварявський іконостас ХVІ - ХVІІІ ст.».

Прес-служба Сокальсько-Жовківської єпархії УГКЦ

 
ПУБЛІКАЦІЇ

Підсумковий комунікат 22-ї Зустрічі східних католицьких єпископів Європи17 вересня

З 12 по 14 вересня в Українській папській колегії святого Йосафата в Римі відбулася щорічна Зустріч східних католицьких єпископів Європи....

МЕДІА
Prev Next