Уперше у Львівському скансені бойки зібралися на молитву зі своїм єпископом
Вівторок, 06 жовтня 2020, 11:49 У неділю, 4 жовтня, у Львові, у Музеї народної архітектури та побуту імені Климентія Шептицького відбулася презентація товариства «Бойківщина». Зустріч розпочалася з Архиєрейської Божественної Літургії, яку очолив бойко за походженням, єпископ-помічник Львівської архиєпархії Володимир Груца.
-
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
- Розклад трансляцій різдвяних богослужінь з Патріаршого собору Воскресіння Христового
- Різдво і діти. Як з дітьми святкувати день народження Ісуса?
- На початку року запрошуємо помолитися «Молитву про радість»
Символічно, що львівські бойки моління звершили в дерев’яному бойківському храмі Святого Миколая, що був перевезений до Львова із села Кривки стараннями братів Шептицьких. Сьогодні храм має назву Премудрості Божої і є водночас центральним експонатом Музею та головною святинею Свято-Іванівської лаври Студійського уставу УГКЦ.
«Коли у Львові було створено скансен, то наша бойківська святиня стала його центральним експонатом. Саме духовність і сакральне мистецтво є душею Музею. Воно дає йому життєдайність. У цьому відчутний пророчий дух наших предків. Ми сьогодні прийшли до цього храму як до бойківського оазису», – зауважив владика Володимир.
Присутній на святі парох із села Кривки о. Петро Янишин теж висловив слова подяки за можливість молитися у храмі з їхнього села. Зауваживши, яку велику працю вкладають монахи для захисту і збереження цієї святині. Бажаючи доповнити музейний фонд цінними пам’ятками, священник подарував Свято-Іванівській лаврі старовинний антимінс, на якому довгі роки звершували Святу Літургію в селі Кривка.
Організували захід товариство «Бойківщина» на чолі з його головою – паном Андрієм Німцем. «Ми сьогодні раді бути разом у нашому храмі і єднатися у молитві з нашим бойківським єпископом владикою Володимиром. Дякую владиці за його присутність і кожному з вас за відвагу засвідчити свою ідентичність і за внесок, який робити для збереження та популяризації бойківської культури», – сказав Андрій Німець і висловив сподівання, що за підтримки дирекції Музею народної архітектури та побуту імені Климентія Шептицького товариство зможе традиційно збиратися і представляти свою культуру через відтворення традицій, які проявляються в їжі, побуті та народній творчості.
Зі свого боку, директор львівського скансену пан Роман Назаровець висловив слова підтримки ідеям бойківського товариства та запевнив у відкритості музею до співпраці для організації таких спільних акцій.
«Чи не вперше так купно зібралися горяни просто неба на території Свято-Іванівської лаври імені блаженного Климентія Шептицького! Зібралися в молитві і розвагах, які дарував гостям етноансамбль «Бойе» на чолі з незамінимою пані Надією Кондратенко. Частував гостей ресторан «Бойківська гостина», який нещодавно відкрили у Львові на вул. Митрополита Андрея, 8. Емоцій – на цілу осінь. А користі – на все життя від нашої єдності. Найвідоміший бойко світу Іван Франко казав: «Єднаймося, братаймося в товариство чесне, хай братерством, щирими трудами Вкраїна воскресне!» Задля цього варто жити, творити і зустрічатися!» – поділився враженнями на своїй фейсбук-сторінці львівський бойко Володимир Громик, який відвідав захід разом із родиною.
Довідка: Бойки – мешканці історико-етнографічного регіону на північних і південних схилах Карпат, що простягається від річок Лімниця і Тересва до річок Уж і Сян, охоплює гірські райони Львівської, Івано-Франківської та Закарпатської областей.
Західне бюро «Живого ТБ» за матеріалами https://velychlviv.com
- «Чи нас болить теперішній стан роз’єднання?» – владика Богдан Дзюрах під час молитви за єдність християн25 січня
- Неділя Божого Слова в Католицькій Церкві: УГКЦ заохочує до вивчення і поширення Святого Письма25 січня
- Паризька єпархія та видавництво «Дух і літера» опублікували український переклад «Екуменічного заповіту» о. Поля Кутюр’є25 січня
- Проповідь Блаженнішого Святослава в неділю Божого Слова25 січня
- Традиційний щорічний захід “Просфора з Патріархом” відбудеться у форматі онлайн 25 січня

Неділя Божого Слова в Католицькій Церкві: УГКЦ заохочує до вивчення і поширення Святого Письма25 січня
24 січня 2021 року вся Католицька Церква вже вдруге відзначила неділю Божого Слова, яку встановив минулого року Святіший Отець Франциск для...
-
«Чи нас болить теперішній стан роз’єднання?» – владика Богдан Дзюрах під час молитви за єдність християн
-
«Велике свято – це літургійний спомин про велику подію, переживання її щоразу по-новому», – богослов Максим Тимо
-
Глава УГКЦ в Ольштині: «Дорога до створення цієї єпархії була сповнена кров’ю мучеництва та сльозами переселенців» (оновлено)
-
Блаженніший Святослав у відеокатехизах покроково пояснює зміст «Символу віри»
-
«Справді щасливими ми є тоді, коли ми справжні», – християнський психолог Лідія Кондратик
-
«Сьогодні Христос входить у йорданські води, щоб подарувати нам свободу від гріха», — Блаженніший Святослав на Богоявлення
-
Українська анімаційна студія представила нову однойменну стрічку до свята Богоявлення
-
Блаженніший Святослав: «На нове і краще майбутнє людство може сподіватися лише в Христі»
-
«Ми шануємо кожне людське життя, тому що віримо в Бога, який є Джерелом життя», – Глава УГКЦ у відеокатехизі
-
Аніматори презентували новий різдвяний мультфільм із серіалу «Духовне намисто»
-
Блаженніший Святослав: «Нашим майбутнім є Христос»
-
Глава УГКЦ у день Різдва Христового: «Колядуйте, якщо потрібно, навіть телефоном, щоб Різдвяна радість не була закритою»
-
Блаженніший Святослав привітав вірних з Різдвом Христовим: «Нехай Спаситель благословить кожну нашу родину, утре кожну нашу сльозу»
-
Двадцять другу річницю заснування сестер Чернечої родини Воплоченого Слова відзначили в Україні
-
Глава УГКЦ привітав українців з 2021 роком: «З Новим роком, дорогі брати і сестри! З Новим роком, Україно!»