Відбулася зустріч магістрів юніорату жіночих спільнот УГКЦ
Понеділок, 22 лютого 2021, 12:13 18 лютого 2021 Патріарша комісія монашества УГКЦ провела вишкільну зустріч з магістрами юніорату жіночих чернечих спільнот УГКЦ. Зустріч проходила у Львові, при монастирі отців редемптористів святого Альфонса на Голоско.
Черниці різних чинів і згромаджень роздумували над подальшим шляхом вишколу форматорів юніорату, а також над викликами і потребами формації сестер із тимчасовими обітами. Саме для юніораток жіночих інститутів богопосвяченого життя Комісія пропонує в найближчому майбутньому відкриття Школи юніораток. Вже біля двадцяти років Комісія провадить новіційну школу, завданням якої є вишкіл ченців і черниць різних інститутів в період перед складанням чернечих обітів.
Новіціат та його формація завершується складанням перших обітів, тобто євангельських рад: послуху, убожества і чистоти. У цей момент новик/новичка стає ченцем/черницею в повноті, бо публічно прирікає, що буде жити не одружуючись, без власності і в послуху. Враз зі складанням перших обітів починається час, який зветься юніоратом.
Юніорат – це третій, у деяких спільнотах четвертий, етап вишколу, який підготовляє ченця/черницю до вічних обітів. Триває п’ять-шість років, залежно від того, що є прописано в статутах.
Період юніорату є етапом поступового розвитку особистості ченця/черниці і його/її духовного та інтелектуального дозрівання, що формує особу в дусі Євангелія і вченні святого засновника, згідно з вимогами чернечих статутів. Також укріплює його/її в чеснотах покори, послуху, чистоти, убозтва, братньої/сестриної любові; зближує його/її з Богом через молитву, що провадить до святості, допомагає утвердитися у вибраному шляху та готує його/її до завдань, які доручить спільнота через настоятелів. Під час тривання тимчасових обітів, ченці/черниці проходять навчальний курс, займаються діяльністю, яку визначить компетентна влада, щоб краще пізнати свої дарування та харизму вибраної чернечої спільноти.
Обговорення проєкту Школи Юніораток посіло пріоритетне місце під час зустрічі магістрів на Голоско цього лютневого дня. Кожна магістерка могла поділитися своїми думками й очікуваннями щодо школи, висловити потреби та труднощі, які трапляються у формуванні черниць з тимчасовими обітами, запропонувати своє бачення майбутнього вишколу згідно проєкту.
Модераторами зустрічі були: с. Марія Кінас, МНІ, член Патріаршої комісії у справах монашества та ініціатор заснування Школи юніорату, с. Вероніка Янів (Катехитки св. Анни), заступниця с. Марії, яка представляла модель такої Школи, що діє в Польщі під проводом отців сальваторіан.
Сестра Марія Кінас, МНІ, зокрема зазначила: «Усі документи Церкви говорять про те, що формація має бути інтегральна, що формація має обіймати всі сфери, не тільки духовний вимір. Формація має обіймати духовний і інтелектуальний, спільнотний і професійний, особистісний і пасторальний виміри. Має бути баланс між цими складовими, бо йдеться про цілісний характер посвяти».
Департамент інформації УГКЦ за матеріалами http://monashestvo.org.ua
- Блаженніший Святослав зустрівся з першим президентом України Леонідом Кравчуком26 лютого
- Будування мосту взаємодії: народні обранці обговорили з релігійними діячами потребу формування сімейної політики в Україні26 лютого
- Медики спілкувалися зі священниками Луцького екзархату щодо сучасної епідеміологічної ситуації 26 лютого
- Львівська духовна семінарія Святого Духа запрошує на день відкритих дверей26 лютого
- У Сокальсько-Жовківській єпархії організували знайомство між християнськими молодіжними спільнотами 26 лютого

Заява Ради Церков щодо початку процесу вакцинації від COVID-19 в Україні24 лютого
Заява Всеукраїнської ради Церков і релігійних організацій щодо початку процесу вакцинації від COVID-19 в Україні
-
«Для злочинців, грішників і тих, які не шукають правди, другий прихід Христа буде страшним судом», – Блаженніший Святослав у катехизі
-
У Львові оцифровують фонди митрополита Андрея Шептицького
-
«Завдання ініціативи "Вервиця єднає" – спільна щоденна молитва вірних УГКЦ у всьому світі», – о. Ігор Яців
-
«Віра у воскресіння Ісуса Христа є необхідною умовою спасіння людини», – Блаженніший Святослав у катехизі
-
«Прощання з колядою» провели в Українській парафії святих Сергія і Вакха у Римі
-
Курси «Дар життя»: говоримо про батьківство у Бозі і наповнення його Духом Святим
-
«Важливо не піддаватися ні скепсису, ні страху», – фахівці Шпиталю Шептицького про COVID-19
-
У Парижі провели Собор єпархії Cвятого Володимира Великого «Еміграція, поселення і глобальна єдність УГКЦ в коронавірусному світі»
-
«Карантин – лакмусовий папірець: він виявив проблеми, визнання яких ми старанно уникали», – психолог Лідія Кондратик
-
Життя у вірі та жертовність були фундаментом служіння Блаженнішого Любомира Гузара
-
Глава УГКЦ: «Мій дідусь завжди казав, що треба шукати в житті те, що ні вогонь не спалить, ані злодій не вкраде. Тому нас вчили вірити в Бога»
-
Про Блаженнішого Любомира говорили у програмі «Добра розмова»
-
«Мудреці бачили людську природу Христа, але вклонялися Йому як живому предвічному Богові», – Глава УГКЦ у катехизі
-
«Чи нам болить теперішній стан роз’єднання?» – владика Богдан Дзюрах під час молитви за єдність християн
-
«Велике свято – це літургійний спомин про велику подію, переживання її щоразу по-новому», – богослов Максим Тимо