АКТУАЛЬНО

Відбулася зустріч Європейської філії Міжнародної комісії католицького в’язничного душпастирства

П'ятниця, 05 березня 2021, 15:44
5 березня 2021 року відбулася відеоконференція Європейської філії Міжнародної комісії католицького в’язничного душпастирства. Зустріч головних капеланів європейських країн модерував доктор Райан ван Ейк, головний капелан Римо-Католицької Церкви у Міністерстві юстиції та безпеки Нідерландів, чільний європейський представник ICCPPC.

Головним доповідачем вебінару був о. Джордж Гаррісон (відповідальний за в'язничне капеланство в римській Дикастерії інтегрального розвитку людини).

Змістом зустрічі були рефлексії на продовження служіння в обставинах пандемії. Коротко отець Джордж Гаррісон розповів про підготування в дикастерії до візиту Святішого Отця до Іраку і про виклики та можливості для духовної опіки. Капелани представили події душпастирства в їхніх країнах і поділилися досвідом переживання обмежень карантину.

Пандемія COVID-19 посилила гуманітарні кризи та створила значні виклики правам людини. Майже 11 мільйонів ув'язнених утримуються у всьому світі в часто переповнених та антисанітарних умовах, без доступу до належної медичної допомоги та можливості практикувати соціальне дистанціювання і належну гігієну. Водночас у багатьох країнах у в'язницях було надмірно ускладнено доступ в'язнів і персоналу до необхідної пастирської підтримки. 

Далі отець Гаррісон зазначив значні зусилля дикастерії, щоб розуміння умов ув'язнення та того, як практика кримінальних покарань впливає на глобальну кризу в галузі охорони здоров’я, стала спонукою до пошуку рішень не лише для забезпечення прав і гідності людини під час пандемії, а й для віднайдення альтернатив ув’язненню. 

Також було прочитано Послання Святішого Отця Франциска на Великий піст 2021 року під назвою: «Ось ми піднімаємось до Єрусалиму» (Мт. 20, 18). Великий піст: час оновлення віри, надії та любові. Учасники зустрічі поділилися тим, що найбільше надихнуло у посланні та який "найкращий спосіб" відновити віру, надію та любов у в'язницях, особливо в цей період пандемії Covid-19. Після взаємних слів підбадьорення зустріч завершилася спільною молитвою.

Пенітенціарне душпастирство УГКЦ


ПУБЛІКАЦІЇ

Проповідь Блаженнішого Святослава на інтронізації екзарха Німеччини та країн Скандинавії владики Богдана Дзюраха19 квітня

Бути християнином, приймати хрещення Христове означає бути готовим послужити. Причащатися Його Тіла і Крові означає мати силу здійснити це...

МЕДІА
Prev Next