АКТУАЛЬНО

Відбулася зустріч команд волонтерів соціальних ХАБів Київської архиєпархії

Вівторок, 28 травня 2019, 13:17
«У "Карітас-Київ" 27 травня відбулася зустріч команд волонтерів соціальних ХАБів Київської архиєпархії УГКЦ. Метою заходу був взаємообмін досвідом праці впродовж року, огляд і обговорення програми, планування подальшої діяльності, аналіз викликів», - повідомляє о. Роман Сиротич, синкел соціального служіння Київської архиєпархії.

З вересня минулого року започатковано діяльність у семи ХАБах Київської, Чернігівської та Житомирської областей. Зокрема такі центри було відкрито у Фастові при парафії Святого великомученика Димитрія, у Вишгороді при парафії Вишгородської Богородиці, у Києві при парафії Святих мучеників Бориса і Гліба у Дарницькому районі, у Житомирі при парафії Святого Василія Великого та у Славутичі при парафії на честь ікони Матері Божої Неустанної Помочі. Діяльність ХАБів відбувається у співпраці із місцевою владою, бібліотеками, реабілітаційними центрами, школами, церквами під загальною координацією БФ «Карітас-Київ».

Зазначимо, що метою програми є допомогти дітям в адаптації до сучасного світу, подарувати щасливі години дітям-сиротам, дітям із багатодітних та малозабезпечених сімей, дітям, чиї батьки є учасниками АТО, дітям переселених осіб, а також долучити їх до читання, навчити працювати руками, проводити цікаві зустрічі та знайомити, а також проводити майстер-класи, що дасть їм можливість краще зростати та розвиватися.

Діяльність соціальних центрів-ХАБів дає можливість комплексно працювати із дітьми, стає платформою для спілкування та повноцінного розвитку дітей і допомагає розкрити дитячі таланти; дає поштовх до активізації соціального служіння парафіяльних громадах, формує парафіяльні волонтерські групи для праці з дітьми, допомагає у налагодженні співпраці із соціальними службами та місцевою владою. Це сприяє розвитку громадянського суспільства.

«Висловлюємо велику вдячність Львівській освітній фундації, бо саме завдяки їх підтримці стала можливою така діяльність у Київській архиєпархії. Окрім цього, дякуємо і усім волонтерам та священикам, які своєю невтомною працею дарують радість і тепло дітям. Водночас, хочу повідомити, що найближчим часом маємо плани відкрити ще таких декілька центрів у інших містах», - підсумовує о. Роман Сиротич, синкел соціального служіння Київської архиєпархії.

 

Департамент інформації УГКЦ


ПУБЛІКАЦІЇ

Отець Теодосій Роман Грень: «Велика кількість покинутих дітей – це лакмусовий папірець морального стану суспільства» 10 серпня

Доктор Теодосій Роман Грень, ЧСВВ, віцеректор Папської колегії святого Йосафата, редактор Українського відділу Ватиканської дикастерії...

МЕДІА
Prev Next