АКТУАЛЬНО

Відбулися Дні східних обрядів у міжнародній семінарії Згромадження Воплоченого Слова

Четвер, 09 березня 2017, 16:51
6-7 березня в семінарії Згромадження Воплоченого Слова, що в містечку Монтефіясконе (Італія), пройшли сьомі Дні східних обрядів, метою яких є поглибити знання традиції християнського Сходу.

Щорічне проведення Днів східних обрядів уже стало доброю і незмінною традицією, що дозволяє всім членам чернечої родини більше пізнати традицію Східних Церков.

Цьогорічною загальною темою Східних днів була «Єдність у різноманітності». Різноманітність, як навчає Декрет про екуменізм «Unitatis redintegratio», «є багатством Церкви, а не зубожінням… єдність у тому, що є суттю віри і догм; однак різниця у способі служіння Святої Літургії, різноманітність між Церквами свого права, які, зберігаючи власну ідентичність і автономію щодо партикулярних законів, об’єднуються в одну, святу, католицьку і апостольську Церкву Христа» (Unitatis redintegratio, п. 16).

Через неправильне розуміння різноманітності в Церкві, як навчає Директорія східної гілки Згромадження, «існує багато небезпек, які зазіхають на єдність Церкви. Є такі, що сповідують фальшиву діалектику між обрядами, нібито вони змагаються між собою, створюючи конкуренцію; багато разів намагається створити ієрархічний порядок із недозволеним або неадекватним підпорядкування між літургійними обрядами. У інших випадках є спроби «реформувати» обряди і звичаї змішуючи між собою деякі елементи обрядів» (Директорія Східної гілки ЗВС, п. 33).

Отже, першого дня були представлені такі теми: «Єдність у різноманітності як вияв вселенськості Церкви», «Чернечі обіти в навчанні святих отців Сходу і Заходу», «Літургійно-молитовні жести», «Єдність та продовження повчань святого Йоана Дамаскина у творах святого Томи Аквінського», «Вшанування Пресвятої Богородиці в літургійному році різних християнських традицій». Цей перший день конференцій закінчився Божественною Літургією у коптійському обряді.

Другого дня заходу також відбулися чотири конференції: «Молитовний спосіб містичної молитви (споглядання) згідно зі Східною традицією», «„Святі канони” як джерело канонічного права першого тисячоліття для всієї Церкви, як Сходу, так і Заходу», «Світло Заходу – святий Тома Аквінський у Візантії», і, на завершення, історик пан Олег Цуньовський ознайомив всіх учасників із хресним шляхом ісповідника віри – патріарха Йосифа Сліпого. По закінченні конференційної частини всі разом помолилися у візантійському обряді Літургію Напередосвячених Дарів, якою і завершилися цьогорічні Дні східних обрядів.

Такий захід пов'язаний із специфічною метою Згромадження – «інкультурація Євангелія» (п. 5 Конституцій ЗВС), тобто несення Христа і Його Євангелія (Доброї Новини) у всі сфери життя людини. Саме тому члени Згромадження, відправляючись на місійну працю в різні країни світу, приймають культуру, притаманну тій місцевості, що також стосується і церковного обряду.

Згромадження служить не тільки в західному, римському, обряді (Римо-Католицької Церкви), а й у східних обрядах - коптійському (Єгипет) та візантійському (Україна та Росія).

 

Прес-центр Згромадження з Італії

ПУБЛІКАЦІЇ

Отець Рафаїл Турконяк: «Переклад Острозької Біблії тривав 30 років»13 липня

Отець Рафаїл Турконяк, архимандрит Студійського уставу, перекладач Острозької Біблії, професор Острозької академії, лауреат...

МЕДІА
Prev Next