АКТУАЛЬНО

Відбулися семінари-тренінги із циклу «Соціальне служіння дружини священика»

Четвер, 01 липня 2010, 20:56
З благословення Блаженнішого Любомира, Глави УГКЦ, та Високопреосвященного Ігоря (Возьняка), Архиєпископа Львівського, 14–16 травня та 25-27 червня 2010 року у Львівській духовній семінарії Святого Духа (Львів, вул. Хуторівка, 35) проходили семінари-тренінги із циклу «Соціальне служіння дружини священика» та реколекційні науки «Священича сім’я – домашня Церква» для майбутніх дружин священиків.
З благословення Блаженнішого Любомира, Глави УГКЦ, та Високопреосвященного Ігоря (Возьняка), Архиєпископа Львівського, 14–16 травня та 25-27 червня 2010 року у Львівській духовній семінарії Святого Духа (Львів, вул. Хуторівка, 35) проходили семінари-тренінги із циклу «Соціальне служіння дружини священика» та реколекційні науки «Священича сім’я – домашня Церква» для майбутніх дружин священиків. У семінарі взяли участь наречені семінаристів 5–6 курсів Львівської, Тернопільської, Івано-Франківської та Дрогобицької духовних семінарій УГКЦ. Учасниці мали змогу прослухати такі доповіді: Християнська духовність, Святе Письмо як частина Божого Об’явлення, Святе Передання як інтегральна частина Божого Одкровення, Догматичне мислення Церкви: від досвіду до віри, Віра як відповідь людини на Боже Об’явлення, Співвідношення віри і життя, тобто як жити вірою щодня, Біоетична проблематика: християнський погляд, Літургіка, Літургійний спів, Іконопис, Психологія сімейних відносин, Організм людини на служінні життю, Методи розпізнання плідності, Покликання в служінні: катехитичне служіння.   Вишкіл відбувся за участю викладачів Львівської духовної семінарії та УКУ. Привілеєм УГКЦ як Східної Церкви є одружене священство (в УГКЦ згідно зі статистичними даними 90% священиків одружені). Визначне місце у житті парафії й самого священника посідає його дружина. Цієї професії ніде не вчать, її немає в жодному довіднику, про цей вид служіння не згадує богослов'я. Однак в УГКЦ вона вже існує понад тисячу років і передбачає не тільки роль дружини, господині та хранительки домашнього вогнища, багатодітної матері, виховательки, помічниці священика, а й благодійниці, соціального і громадського діяча. Метою цього проекту було сприяти поглибленню духовного й інтелектуального рівня майбутніх дружин священиків, а також спонукати їх належно підготуватися до діяльності у парафії.  Це був перший вишкіл такого типу.

Повідомила Марія Кожух

ПУБЛІКАЦІЇ

Сестра Христофора Буштин: «Запрошуємо першокласників до нової католицької школи Києва»11 червня

Голова Комісії у справах освіти та виховання Української Греко-Католицької Церкви сестра Христофора Буштин Чину сестер служебниць...

МЕДІА
Prev Next