АКТУАЛЬНО

Відбулося обговорення програми реалізації Стратегії розвитку соціального служіння УГКЦ

Вівторок, 31 січня 2017, 11:20
30 січня відбулася робоча зустріч, організована Відділом соціального служіння УГКЦ, що створений відповідно до рішення Синоду Єпископів УГКЦ. Синод Єпископів УГКЦ 2016 року затвердив Стратегію розвитку соціального служіння УГКЦ, яка була розроблена з метою розвитку спроможності УГКЦ забезпечити гідну відповідь на сучасні та прийдешні суспільні виклики і домогтися підвищення спроможності нашої Церкви у соціальному служінні.

Участь у зустрічі взяли представники єпархій та екзархатів, які призначені синкелами та відповідальними у справах соціального служіння, а також голови церковних комісій і представники інших інституцій та організацій, що здійснюють соціальне служіння у співпраці з Церквою. На початку зустрічі новопризначений голова Відділу, екзарх Харківський УГКЦ владика Василь (Тучапець), ознайомив присутніх із рішеннями Синоду та заохотив до співпраці у реалізації Стратегії.

Учасники детально ознайомилися із Стратегією соціального служіння УГКЦ, яка має такі пріоритетні цілі:

1. Плекання духу жертовності та соціальної відповідальності.

2. Служіння на благо нужденних.

3. Інституційний розвиток та професіоналізація соціального служіння УГКЦ.

Також було представлено на обговорення проект програми впровадження Стратегії на найближчий період,  що також включає три основні складові:

1. Структурно-організаційна складова (збір бази даних; створення і забезпечення діяльності координаційної організаційної структури відповідальних за соціальне служіння на рівні парафій та єпархій; розробка документів і стандартів).

2. Інформаційна складова (представлення та популяризація серед вірних і в суспільстві та в медійному просторі соціального служіння УГКЦ, зокрема з метою формування позитивної настанови та заохочення до соціального служіння);

3. Навчально-формаційна складова (навчальні програми для семінаристів, священиків та парафіяльних лідерів).

Директор «Карітасу-Львів УГКЦ» о. Андрій Сенейко зробив презентацію результатів пілотного проекту розвитку парафіяльних Карітасів у Львівській архиєпархії, а заступник директора Львівської освітньої фундації п. Мар’яна Кащак  ознайомила учасників із проектом навчальної програми з менеджменту соціальних ініціатив для священиків та парафіяльних лідерів.

Учасники зустрічі також обговорили пропозиції для організації соціальних днів, які відповідно до рішення Синоду мають проходити цього року з 12 до 19 лютого, від Неділі блудного сина (день особливої опіки над в’язнями) до М’ясопусної неділі (день соціального служіння і благодійності).

Повідомив о. Андрій Нагірняк

ПУБЛІКАЦІЇ

«Якщо людина працює над собою, то зможе побудувати щасливе подружжя», — християнський психолог Мирон Шкробут21 січня

22 січня на “Воскресіння. Живе радіо” стартує психологічна програма “Порадня”, завдяки якій слухачі зможуть отримати поради щодо...

МЕДІА
Prev Next