АКТУАЛЬНО

Відбулося пленарне засідання Українського християнського академічного товариства (УХАТ) «Шляхи примирення Київської Церкви»

Субота, 01 жовтня 2016, 21:47
У четвер, 29 вересня, в корпусі філософсько-богословського факультету УКУ відбулося засідання Українського християнського академічного товариства (УХАТ) «Шляхи примирення Київської Церкви».

На пленарному засіданні обговорювали тему єдності та підвели підсумки з пленарної сесії Спільної міжнародної комісії богословського діалогу між Православною і Католицькою Церквами 15–22 вересня 2016 р. у м. Кієті (Італія). Про шлях до єдності у спільній праці та з пропозицією поширення проектів доповідав прот. Георгій Коваленко, представник Відкритого православного університету святої Софії – Премудрості. Він говорив про єдність Київської Церкви, шукаючи конкретизації сучасного стану КЦ. Було сказано про перспективу співпраці Православного університету з Інститутом екуменічних студій. Викладач Українського католицького університету, український релігійний діяч, богослов, пресвітер УГКЦ, доктор східного канонічного права о. д-р Михай Димид розмірковував про наше призначення в єдності, також наголошуючи на спільних актуальних діяннях.

Модераторами засідання були: д-р Антуан Аржаковський, співдиректор Департаменту «Суспільство. Свобода. Мир», Коледж бернардинців, Франція; Тарас Дмитрик, відповідальний секретар УХАТ; о. д-р Іван Дацько, президент ІЕС – упорядники збірника українського християнського академічного товариства «Екуменіком», яку представили на пленарному засіданні.

Довідка:

УХАТ – українське християнське академічне товариство.

Екуменічний соціальний тиждень (ЕСТ) – всеукраїнський суспільний Форум, який прагне об’єднати ресурси громади, влади, соціальних організацій, Церков, ЗМІ та освітян навколо вирішення актуальних проблем суспільства, базуючись на загальнолюдських цінностях та Соціальній Доктрині Церкви, тим самим стимулюючи екуменічний діалог у соціальній сфері.

ЕСТ в Україні належить до міжнародного об’єднання Європейських соціальних тижнів «Ініціатива християн для Європи (ІХЕ)». З 2008 року з ініціативи Інституту екуменічних студій УКУ, за підтримки Українського католицького університету (УКУ), Національного університету «Львівська політехніка», Львівської обласної державної адміністрації, Львівської обласної ради, Львівської міської ради, Православної, Греко-Католицької, Римо-Католицької та Протестантської Церков розпочато проведення Екуменічних соціальних тижнів в Україні.

 

 Організатори 9-го Екуменічного cоціального тижня

ПУБЛІКАЦІЇ

Молитва слухання: як молитися зі Святим Письмом?11 липня

У дев’ятому випуску відеопроєкту «Блаженніший Святослав: #доступно_про_важливе» Отець і Глава УГКЦ запропонував глядачам роздумати над...

МЕДІА
Prev Next