АКТУАЛЬНО

Відбувся фестиваль семінарійних хорових колективів з нагоди 225-літнього ювілею Львівської духовної семінарії

Неділя, 07 грудня 2008, 15:58
У суботу, 6 грудня 2008 року о 16.00, з нагоди 225-ї річниці від заснування Львівської духовної семінарії Святого Духа, в семінарійному храмі відбувся фестиваль хорових колективів греко-католицьких та римо-католицької духовних семінарій.
У суботу, 6 грудня 2008 року о 16.00, з нагоди 225-ї річниці від заснування Львівської духовної семінарії Святого Духа, в семінарійному храмі відбувся фестиваль хорових колективів греко-католицьких та римо-католицької духовних семінарій. На фестивалі був присутній Преосвященний Владика Йосафат Говера, Екзарх Луцький та велика кількість людей, серця яких є відкриті до краси хорового співу, що є відблиском Божого світла на землі. Даний фестиваль хорових семінарійних колективів був першою частиною заключного етапу святкувань у відзначенні ювілею Семінарії. Перший і другий етапи відбулися 26 серпня і 15 листопада 2008 року відповідно. У фестивалі брали участь наступні колективи: - хор Дрогобицької Греко-Католицької Духовної Семінарії (дириг. о. Андрій Бунь) - хор Греко-Католицької Духовної Семінарії з Любліна (Польща) (дириг. Орест Михалюк) - хор Івано-Франківської Греко-Католицької Духовної Семінарії (дириг. о. Тарас Огар) - хор Вищої Духовної Семінарії Римо-Католицької Церкви (Брюховичі) (дириг. п. Володимир Екерт) - октет Львівської Греко-Католицької Духовної Семінарії (дириг. Іван Міщенко, худ. кер. с. Соломія Тесля) - хор Тернопільської Вищої Греко-Католицької Духовної Семінарії (дириг. Степан Каньський) - хор Східної Колегії з м. Айхштет (Німеччина) (дириг. архидиякон Ярослав Лайцяк) - хор Греко-Католицької Духовної Семінарії з Пряшева (Словаччина) (дириг. Мілян Кмець) - хор Львівської Греко-Католицької Духовної Семінарії (дириг. Руслан Ляшенко) Після виступів кожен із хорових колективів отримав з рук ректора Львівської духовної семінарії о. Святослава Шевчука пам‘ятку про участь у святковому фестивалі. Звертаючись із подячним словом отець-ректор Святослав Шевчук на закінчення зазначив: "Плануючи як відсвяткувати дату 225-ліття від заснування Львівської духовної семінарії було теж бажання об’єднати в одну родину всі греко-католицькі семінарії, створити певний простір сопричастя (соборування) між семінаріями. І в цей день саме цей хоровий спів є тим простором соборування. Цей фестиваль відбувся для всіх надзвичайно зворушливо: по-перше, він став міжнародним не лише щодо мови, якою сьогодні лунали піснеспіви (грецька, латинська, польська, німецька, старослов'янська, українська), але також і щодо національності учасників – представників майже усіх народів Східної Європи. Тому, ми сьогодні дякуємо Господові Богу, що могли наш ювілей з усіма щедро поділити".

Тарас Гавришко,

Медіа-центр Львівської духовної семінарії Святого Духа

http://www.lds.lviv.ua
ПУБЛІКАЦІЇ

Проповідь Блаженнішого Святослава, Отця і Глави УГКЦ, у 19-ту неділю по Зісланні Святого Духа19 жовтня

Сьогодні Христос каже нам, щоб ми так чинили, так ставилися до кожної людини, як ставиться до людини сам Господь Бог. Навіть більше, Він...

МЕДІА
Prev Next