АКТУАЛЬНО

Віднайдені генеологічні таблиці родини Шептицьких

Вівторок, 25 червня 2019, 08:44
Для Музею родини Шептицьких, який планується відкрити у Львові на базі парафії Блаженного священномученика Климентія Шептицького, завдяки старанням о. Севастьяна Дмитруха вдалося знайти у фондах Національної бібліотеки імені Вернадського безцінні експонати: генеологічні таблиці родини Шептицьких, які зібрав і впорядкував батько – Ян Кантій Шептицький. Вважалося, що їх у 1939 році знищили більшовики.

Зокрема, документи простежують лінію роду Шептицьких до 1284 року – часів Галицько-Волинського Королівства. Підтверджують також спорідненість Шептицьких із королівськими домами Італії, Іспанії, Португалії та королем Речі Посполитої Яном ІІІ Собеським.

Також знайшлася грамота про надання у 1871 році імператором Францом Йосифом І графського титулу Шептицьким і надання родинного герба. «Незабаром презентуватимемо матеріали всім охочим зі своїми коментарями», – каже львівський науковець, дослідник біографії блаженного Климентія Шептицького д-р Іван Матковський.

Західне бюро «Живого ТБ» за матеріалами https://dyvensvit.org


ПУБЛІКАЦІЇ

Митрополит Володимир Стернюк. Двадцять років від дня смерті29 вересня

Сьогодні двадцять третя річниця із дня смерті митрополита Володимира Стернюка. Про його життя і діяльність у цій статті.

МЕДІА
Prev Next